Diğer

  Binance ve FTX Tartışmaları Nasıl Başladı, Gelişti ve Sona Erdi?

  Binance vs FTX çekişmeleri sürerken, Binance CZ “FTX’i tamamen satın almak istiyoruz.” dedi. Gündemi kaçırdıysan üzülme! İşte detaylar…

  Binance CZ vs FTX SBF: Devlerin Atışması!

  Borsa nasıl yönetilir bilir misin kardeş?#Binance CZ vs #FTX SBF 🫢 pic.twitter.com/1ZtKasNLo2

  — CO NEWS (@coinotag) November 8, 2022

  Geçtiğimiz günlerde CO News verileriyle birlikte FTX ve Binance’nin çok ciddi bir şekilde karşı karşıya geldiğine tanıklık ettik. Öyle ki kızışmalar ilk önce CZ’nin agresif tweetleriyle başladı…

  LUNA Benzeri Bir Durum Olabilir!

  #Binance CEO’su CZ: Binance'in geçen yıl #FTX öz sermayesinden çıkışının bir parçası olarak, Binance yaklaşık 2,1 milyar ABD Dolarına eşdeğeri (BUSD ve FTT) aldı. Ortaya çıkan son ifşalar nedeniyle, hesaplarımızda kalan tüm FTT'leri satmaya karar verdik. $FTT

  — CO NEWS (@coinotag) November 6, 2022

  Yukarıdaki Tweet ile birlikte bir çok traderin aktif kullandığı kripto para borsası FTX, Binance CEO’su CZ’nin açıklamaları sonrasında Alameda Resarch, Circle (USDC’nin yaratıcı şirketi) gibi önemli isimlerden de destek aldı. Oluşabilecek FTT satış baskısı herkesi korkutuyordu. Ardından..

  Alameda Resarch: Satın, Tüm FTT’lerinizi Alacağız!

  Alameda Research'in CEO'su Caroline, #Binance CEO’su CZ'ye yanıt vererek "$FTT satışlarınızdaki piyasa etkisini en aza indirmek istiyorsanız, Alameda bugün hepsini sizden 22$'dan seve seve satın alacaktır.” dedi.

  — CO NEWS (@coinotag) November 6, 2022

  Alameda Resarch’in CEO’su Caroline’den CZ’ye tepki gecikmedi. Satın, hepsini biz seve seve alacağız dedi. Ancak işler pek umulduğu gibi gitmedi…

  Binance’nin FTT Satışları Başladı…

  CZ, Dün akşam gerçekleşen 584 milyon dolarlık $FTT transferini #Binance’nin yaptığını söyledi. pic.twitter.com/G0YOVgvucF

  — CO NEWS (@coinotag) November 6, 2022

  Whale Alert takipçileri şok bir transferin bildirimi ile karşı karşıya kaldı öyle ki bu transfer boyutu 23 milyon adet FTT’yi içeriyordu ve yaklaşık 600 milyon dolarlık bir transfer söz konusuydu.

  CZ Çok Netti! Boşanmadan Sonra Görüşmek Olmaz Dedi!

  2- Ancak diğer sektör oyuncularına karşı arkalarından lobi yapan insanları desteklemeyeceğiz."

  — CO NEWS (@coinotag) November 6, 2022

  CZ yukarıdaki açıklamalarının ardından birbiri ardında satışlar geldi ve Alameda Research son 24 saat içerisinde FTX borsasına toplam 257 milyon dolar gönderdi. Son 7 gün içerisinde FTX borsasından 292 milyon dolarlık stabil coin çıkışı oldu.

  -FTX borsasının elinde Alameda Research’ın gönderdiği stabil coinler de dahil olmak üzere toplamda 261 milyon dolarlık stabil coin bakiyesi kaldı.
  -Son 7 gün içerisinde en çok stabil coin girişi olan borsa 337 milyon dolar ile #Binance oldu.

  — CO NEWS (@coinotag) November 7, 2022

  SBF’den CZ’ye Barış Eli Uzatıldı!

  “Bir rakip asılsız söylentilerle peşimize düşmeye çalışıyor. FTX’te sorun yok. Varlıklar iyi. Müşteri varlıklarına (hazinelere bile) yatırım yapmayız. Tüm para çekme işlemlerini gerçekleştirdik ve işlemeye devam edeceğiz.” dedi SBF.

  Ardından CZ’yi birlikte çalışmaya çağırdı.

  “Müşteri varlıklarını koruma konusunda uzun bir geçmişe sahibiz ve bu bugün de geçerliliğini koruyor. Ekosistem için birlikte çalışabilirsek çok sevinirim CZ.” -SBF

  CZ’den de Olumlu Tweet Geldi!

  “Medya ve bazı insanlar bunu kavga olarak yansıtmaya çalıştı. Hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm ama enerjimi savaşarak değil inşa etmek için harcıyorum.” -CZ

  Her şey güzel gidiyordu ancak FTX’te problemler oluşmaya başladı…

  #SONDAKİKA | #FTX borsası, on-chain verilerine göre para çekme işlemlerini durdurdu.

  — CO NEWS (@coinotag) November 8, 2022

  Tüm ilgi FTX’teydi ve birden tüm çekimler açıldı ancak problemlerin devamı çok uzun sürmedi… Süreç bu şekilde sıcaklığını korurken FTX’in battığı dedikoduları dönüp duruyordu. Başta CO News severler olmak üzere SBF’nin bu şekilde köşeye sıkıştırılması oldukça üzücü bir konuydu.

  FTX Resmi Bir Açıklama Hazırlıyor!

  Bir dakika, bu da ne demek şimdi diye söylenirken çok geçmeden ilgili açıklama yayına alındı! Açıklama SBF’nin kendisinden geldi!

  SBF: "#FTX için #Binance ile Stratejik Bir Anlaşmaya Vardık."

  — CO NEWS (@coinotag) November 8, 2022

  FTX ve Binance’nin birlikte çalıştığı bir dünya mı? Kripto para severler için daha iyi ne olabilir ki!

  CZ: FTX’i Satın Almak İstiyoruz!

  CZ’nin açıklaması ise biraz daha ciddi bir üslup içeriyordu.

  “Bu öğleden sonra FTX yardımımızı istedi. Ciddi bir likidite problemi varmış. Kullanıcıları korumak için bağlayıcı olmayan bir LOI anlaşması imzaladık ve likidite problemlerini çözmek için FTX.com’u satın almak istiyoruz.”  dedi CZ.

  BONUS Do Kown’dan Geldi!

  $LUNA kurucusu Do Kwon, SBF’nin açıklama tweetini alıntılayarak bu fotoğrafı paylaştı. pic.twitter.com/eaudnGRG5c

  — CO NEWS (@coinotag) November 8, 2022

  Kolajımızı beğendiyseniz bizleri sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın. En hızlı kripto para haberciliği için bizleri Twitter, Telegram ve Instagram’dan takip etmeyi unutmayın.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Polygon (MATIC) Haftalık Alım Sinyalini Tetikledi: Yatırımcılar İçin Harekete Geçme Zamanı mı?

  Polygon (MATIC) zincir üstü metriklere göre güçlü yükseliş sinyalleri gösteriyor. Ancak, potansiyel satış baskısı konusunda endişeler var. Kripto analisti Ali Martinez, TD...

  Ethereum (ETH) ETF’leri Temmuz’da Piyasaya Sürülecek: Uzman Görüşleri ve Piyasa Etkisi

  Analiste göre ETH ETF'lerinin S-1'ler için nihai onayı 2-3 ay içinde gerçekleşebilir. Eğer öyle olursa,...

  Mt. Gox CEO Karpelès, Bitcoin (BTC) Transferleri Sırasında İstikrarı Güvence Altına Alıyor: ‘Her Şey Yolunda’.

  Kripto dünyası, Mt. Gox CEO'su Mark Karpelès'in son Bitcoin transferlerinin ardından paydaşlara “her şey yolunda” diyerek güvence vermesiyle...