ATOM ve TEZOS İçin Yükseliş Devam Edebilir mi?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde düşüş aşarken bu düşüşlerde bazı altcoinler BTC karşısında güçlü kaldılar. ATOM son 10 gün içerisinde %60’a yakın bir yükseliş yaşadı. TEZOS ise son 1 ay içerisinde %110 ve %70 yükseliş yaşadı. Bu yükselişler çoğu yatırımcının dikkatini çekerken yükselişlerin devam edip etmeyeceği ise merak konusu. BTC’nin istikrarlı fiyat hareketleri sergilemesi durumunda bu altcoinlerin de istikrarlı olarak rallilerine devam etmesi muhtemeldir. Ek olarak bu altcoinlerin yeni ATH’lere yükselmesi de muhtemeldir.

ATOM Fiyat Analizi

ATOM yazım sırasında 34 dolar seviyelerinden işlem görüyor. COSMOS için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 30-32 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu destek seviyesinin kırılımı ile 27 dolar ana destek seviyesine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu destek seviyesi altcoin için kritik bir önem sahiptir. Öyle ki bu destek seviyesinin altındaki sürdürülebilir kapanışlar ile ATOM için yükselişlerin sonlandığı düşünülebilir.

ATOM-09.30-1

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin altında yukarı yönlü seyrediyor. Ancak RSI’ın orta seviyenin üzerine çıkması ile altcoin için yükselişlerin yeniden başlaması muhtemel olacaktır. ACD histogramında ise kısalan kırmızı çubukların ardından bir boğa kesişimi gözleniyor. Bu altcoin için momentumun iyileştiğini ve pozitif olmaya başladığını gösteriyor.

COSMOS için yukarı yönü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 38 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak bu seviyenin aşılması ile altcoinin yeni ATH‘ler yükselmesi muhtemel olacaktır.

TEZOS Fiyat Analizi

XTZ son 24 saatte %12 yükseliş yaşayarak yazım sırasında 5.85 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 5.75 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin altındaki fiyat hareketlerinde ise 5.4 dolar seviyelerine doğru bir düşüş yaşanması muhtemel olacaktır.

XTZ-09.30-1

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin altında yarım çizginin altında negatif seyrediyor. RSI’ın 50 seviyesinin üzerine çıkması ile altcoin için yeni yükselişler başlayabilir. Ek olarak MACD hisogramında boğa kesişimi gözleniyor. Ek olarak bu da altcoin için yükseliş sinyali veren bir durumdur.

TEZOS için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 6.2 dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin aşılması halinde ise 7 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster