Altcoin Fiyat Analizi: XRP, Ethereum Classic, EOS

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin piyasasının çoğunluğu Bitcoin ve Ethereum’a korele bir şekilde benzer fiyat hareketlerini yansıtırken, ufak düşüşler de yaşandı. XRP %1.3 düştü ve 1.05 dolarlık destek seviyesine yaklaştı. Ethereum Classic 58.09 dolar desteğini teste hazırlandı ve EOS %3.3 düştükten sonra 4.8 dolarlık destek seviyesine yakın işlem gördü. İşte analiz detaylarımız.

XRP/USDT Fiyat Analizi

XRP son 24 saatte %1.3 düştü ve 1.11 dolardan işlem görüyordu. Dört saatlik grafikte XRP’nin konsolide olduğu görüldü. Ancak mevcut seviyelerin altındaki bir düşüş ile XRP 1.05 dolardan işlem görecekti. XRP için teknik göstergeler ayı sinyali verdi.

XRP-Altcoin-08.30

Göreli Güç Endeksi, göstergenin yarım çizginin altına düşmesiyle alım baskısında düşüş gösterdi. Ek olarak Chaikin Money Flow da sermaye girişlerinde düşüşe işaret eden orta çizginin altında durdu.

Awesome Oscillator, piyasada bir konsolidasyon aşamasına işaret eden yeşil ve kırmızı noktalı sinyal çubuklarıyla karışık sinyaller gösterdi. XRP’nin yukarı yönlü konsolidasyonu kırarsa, anlık direnç seviyesi önce 1.20 dolar sonra da 1.31 dolarda olacak.

ETC/USDT Fiyat Analizi

ETC, geçtiğimiz gün %2,2 oranında düşüş gösterdiği için grafiğinde aşağı yönlü hareket gösterdi. Altcoin yazım sırasında 64 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ethereum Classic için ilk destek seviyesi 58 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılımı ile hedef 50 dolar seviyelerindeki destek olacaktır.

ETC-08.30

Göreceli Güç Endeksi’nin de aynı şekilde yansımasıyla piyasadaki satış baskısı artarak 50 puanın altında kaldı. Chaikin Money Flow, sermaye girişleri düşük kalmaya devam ederken orta çizginin altına düşme girişiminde bulundu.

Bollinger bantlarının daralması, ETC’nin şu anda konsolide olduğunu belirtti. Alt ve üst bandın sınırları sırasıyla 65.48 ve 61.60 dolar seviyeleri arasında kaldı.

Öte yandan, ETC’nin direnç seviyeleri sırasıyla 65.48 ve 70.93 dolarda yer alıyor. Bu direnç seviyelerinin aşılması ile 75 dolar seviyesindeki direnç test edilebilir.

EOS/USDT Altcoin  Fiyat Analizi

Yazım sırasında 4,97 dolar seviyelerinden işlem gören altcoin on 24 saatte %3’lük bir düşüş kaydetti. Ancak altcoin için ilk destek seviyesi 4.8 dolarda bulunuyor. Ancak bu destek seviyesinin aşağı yönlü kırılımı ile 4.2 dolar seviyesi test edilebilir.

EOS-08.30

Göstergeler EOS için negatif fiyat eylemi sinyali verdi. Göreceli Güç Endeksi, alım baskısının düşmesiyle ayı bölgesi içinde 40 seviyesinde seyretti. Ek olarak MACD histogramlarındaki yeşil çubuklar geri çekildi ve ayı geçişine yaklaştı.

Bollinger Bantları yoğun bir şekilde yakınlaştı. Bu da fiyatların 5.10 ila 4.84 dolar arasında daraldığını belirtti. Tersine, EOS alım baskısını geri bulursa, direnç seviyeleri sırasıyla 5.10 ve 5.48 dolarda bulunuyor. Ancak bu direnç seviyelerinin aşılması durumunda hedef seviye 5.87 dolar direnci olacaktır.

Genel kripto para piyasası Bitcoin ve Ethereum ile hareket ediyor. Bu yüzden Bitcoin‘in fiyat hareketlerini takip etmek önemlidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster