Bitcoin Yıl Sonunda 100k Dolara mı 30k Dolara mı Yakın Olacak?

bitcoin-7-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin fiyatı yine durgun bir bölgeye girdi. Piyasanın en büyük kripto para biriminin değeri haftalık ve günlük zaman diliminde sırasıyla %1.42 ve %0.68 düştü. Momentumun yokluğu, düşük işlem hacimleri, zayıf sosyal duyarlılık ve balinaların durgun katılımı da dahil olmak üzere bir dizi faktör bu kez BTC’nin rallisini engelledi.

Ya 100.000 Dolar, Ya 30.000 Dolar!

Popüler analist Plan B kısa süre önce Bitcoin’in S2F model tahminine göre 100.000 doları geçme olasılığını belirtmişti. Bununla birlikte, 2014 yılında Trololo tarafından oluşturulan zaman modelinin göstergesine göre, BTC’nin fiyatı yıl sonuna kadar 30.000 dolara kadar dibe vurabilir.

Grafikten de görülebileceği gibi Bitcoin’in fiyatı şu anda zaman modelinin üzerinde. Bu nedenle, bu aşamada daha düşük fiyatlar beklemek mantıklı görünüyor. Aslında, BTC’nin fiyatı yukarıda belirtilen modelin altında işlem gördüğünde, fiyat kendini düzeltti.

Öte yandan, Bitcoin’in fiyatı şu anda S2F modeli tarafından öngörülen fiyatın altında bulunuyor. Fiyat geçmişte bu modelin altında kaldığında, büyük ölçüde gerilemişti. Bu nedenle, önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak senaryoya tanık olmak ilginç olacak.

Bitcoin-08.30-1

Bitcoin İçin Mevcut Durum Neyi Gösteriyor?

Son zamanlarda BTC piyasasında birkaç ilginç eğilim gözlendi. Yatırımcılar son iki gün Bitcoin tarihinde dolar açısından en yüksek transfer değerini gördüler. Ani artışlar perşembe günü 94 milyar dolar, cuma günü ise 102 milyar dolar kadar yüksekti.

Ayrıca, Bitcoin’in yakın zamana kadar negatif bölgede kalan geri çekilme oranı, olumlu bölgeye geri girmesini sağladı. Aslında, şu anda 2021 rallisinin ilk aşamasında elde edilen 0.2 seviyesiyle eşit.

Bitcoin-808.30-2

Yine, yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin’in fiyatı çoğunlukla geri çekilme oranı pozitif olduğunda yükseldi. Aynı şey negatif bölgede kaldığında değer kaybetti. Büyük ölçüde, bu şu anda boğa sinyali yayıyor.

Bitcoin-08.30-3

Ayrıca, John Wick’in HTF göstergesi Bitcoin’in volatilite bölgesine adım attığına işaret etti. Bunun son dört kez olduğu zaman, piyasa trendde bir değişime tanık oldu. Örneğin, temmuz 2020’de bu sinyalden hemen sonra bir boğa koşusu gerçekleştirildi.

Benzer şekilde, bu yıl nisan ayında, 64.500 dolarlık en yüksek seviyeyi oluşturmayı başardı. Temmuz ayında piyasayı 3 aylık konsolidasyon döneminden çıkardı. Bu, adil bir ölçüde, bu aşamada her iki yönde de bir hareket beklenebilir anlamına gelir.

Bu sıkışma BTC‘nin fiyatını yukarı doğru iterse, 100.000 dolarlık hedef yılbaşına kadar oldukça ulaşılabilir olacaktır. Ancak bu sıkışma bir fiyat düşüşünü tetiklerse, 30.000 dolarlık destek bir kez daha test edilecektir. Kesin bir eğilim ise önümüzdeki birkaç hafta içinde kendini ortaya çıkartacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster