Altcoin Fiyat Analizi: Cardano ve XRP’de Son Durum Ne?

cardano-ada-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin piyasası Bitcoin fiyat artışıyla birlikte yükselişe geçmişti. Fakat Cardano ve XRP için bu durum biraz farklı oldu. Özellikle Cardano dikkat çekici yükselişler yaşadı. XRP için ise fiyat hedefleri yatırımcıları heyecanlandırıyor.

Cardano Psikolojik Direncini Aşamadı!

Cardano’nun fiyatı son birkaç gündür genel piyasa trendini üzerinde seyrediyor. Geçtiğimiz hafta %36,3’lük bir yükseliş kaydettikten sonra piyasanın en büyük üçüncü altcoini yazım sırasında 2.75 dolardan işlem görüyordu. Bu esasen ADA‘nın fiyatının psikolojik 3 dolar direncine çokta uzak olmadığını gösteriyor.

Herhangi bir kripto paranın fiyatı bu şekilde büyük ölçüde bir artış yaşasa düzeltmeler her zaman takip edilir. Yani, bu aşamadaki her şey, ADA’nın önümüzdeki günlerde düzeltmelere duyarlı olup olmadığına bağlıdır.

Cardano9-08.24
ADA/USDT günlük grafiği

Yatırımcılar düzeltme gerçeğini göz ardı etmemelidirler. Cardano’nun fiyatı bu yılın ocak ayı sonunda ilk çeyrek rallisine başladı. 10 şubata kadar RSI yerel 90.82 zirvesindeydi. Kripto varlığın fiyatı rallide bir ATH yaptı. Ancak düşüş hemen ardından başladı. 28 şubat-15 mart arasındaki dönemde ADA’nın değeri %50’ye yakın düştü. Bu nedenle, bu aşamada ADA’nın uzun vadeli yatırımcılarının dikkatli olması daha iyi olacaktır.

Altcoin İçin Metrikler Ayıya mı Dönüyor?

Cardano grafiği ileri eğrileri hafif bir ayı eğilimi gösterdi. Şimdi, ekteki grafikten de görüldüğü gibi, ADA piyasası son birkaç gündür Contango’daydı. Contango, bir varlığın vadeli işlem fiyatının spot fiyatından daha yüksek olduğu bir durumdur. Aynı durum genellikle varlığın fiyatının zaman içinde yükselmesi beklendiğinde de ortaya çıkar.

Altcoin-ADA-Contango

Ancak, her iki eğri de yazım sırasında düşüşe geçmişti. Yukarıda belirtilen eğilim bir sonraki birkaç işlem seansı içinde kendini doğrulamayı başarırsa Cardano için düzeltmenin başlayacağını söyleyebiliriz.

XRP İçin Hedefler Ne Kadar Gerçekçi?

XRP grafiğinde görülen simetrik üçgen formasyonu altcoin için yukarı yönlü sert hareketlerin habercisi olabilir. Parite 1.3 dolar direnç seviyesinin kırılamaması ile konsolide olmuş durumda bulunuyor. Altcoin için zayıflayan MACD ve günlük zaman dilimindeki ikili tepe negatif bir senaryo çiziyor. Ancak boğa duyarlılığı bu tür sinyallerin yerini aldığından pozitif senaryolara odaklanmak daha iyi olacaktır.

XRP-08.24-
XRP/USDT 4 saatlik grafiği

XRP yazım sırasında 1.15 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Altcoin marketcap sıralamasında ise DOGE‘nin üzerinde altıncı sırada yer alıyor.

Altcoinin grafiğindeki göreceli güç endeksi 39 seviyesinde bulunuyor. RSI yukarı yönlü sert hareketin gelebileceği seviyelerde bulunuyor.

Ayrıca lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat hareketlerine bağlı olarak ADA ve XRP için hedeflerinin gelebilmesi mümkün gözüküyor.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster