Ana SayfaHaberXRP Üzerindeki İddiaları Kim Kazanıyor, SEC mi Yoksa Ripple mi?

XRP Üzerindeki İddiaları Kim Kazanıyor, SEC mi Yoksa Ripple mi?

-

XRP Dava Haberleri: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple Labs’a karşı başlatılan hukuki mücadele son aşamaya doğru ilerliyor. Dijital varlık piyasası şirketleri ve liderleri XRP davasındaki Özet Yargılamaya sabırsızca bekliyorlar çünkü sonuç endüstrinin net düzenlemelerle yönlendirilmesini bekliyor.

Son gelişmelerde, ABD Bölge Mahkemesi Hakimi Analisa Torres, Uzman Tanıklıkları üzerinde bir karar verdi. Mahkeme kararı kısaca Ripple ve ABD SEC’in hareketinin kısmen kabul edildiğini belirtti, çünkü hakim çok sayıda uzmanın ve onların tanıklıklarının dahil edilmesini reddetti.

Son Karardan XRP Davasına Anahtar Alıntılar

Hukuk uzmanları, Hakim Torres’un XRP ve etrafındaki teknolojinin iyi bir anlayışı olduğunu vurguluyor. Son karar mükemmel bir şekilde sunulmuştur, çünkü XRP davasındaki tüm hukuki sorunları, iddiaları ve savunmaları kapsamaktadır.

Hakim başarıyla tarafsız bir çizgi çizmeyi sürdürdü. Ancak, ABD SEC, mahkeme tarafından komisyonun sunmak istediği uzman tanıklığının dahil edilmesini reddetmesi nedeniyle bir geri adım aldı. Bu, komisyonun XRP satıcılarına saldırması için iyi bir fırsattı, çünkü Howey testi bileşenlerini içeriyordu.

Ripple veya SEC Kim Kazanıyor?

Önemli olan, Hakim Torres’un Komisyonun uzman tanıklığına karşı itirazını geçersiz kılmasıdır. Bu, XRP’nin IRS Kodunda bir güven olarak kabul edilmediğini belirtiyordu. Ayrıca, XRP’nin Genel Kabul Güncelleme Prensipleri (GAAP) altında bir güven olarak eklenmemesi gerektiğini de belirtiyordu.

Mahkeme, SEC’in tanıklık iddiasını reddetti, bu da XRP’nin birçok kullanım durumunda ticari kullanımı olduğunu belirtiyordu. Ancak, bu kararlar Ripple, savunucular ve XRP sahipleri için geçerli. Ancak, bu hâlâ hakimin kararını Ripple lehine harekete geçirmiyor.
CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler