XRP Fiyat Analizi: Ripple Kritik Seviyede Bulunuyor!

XRP-forest

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

XRP fiyatı son bir haftadır yükseliş trendini sürdürmek için mücadele ediyor. Fiyatlar yaklaşık 2 hafta önce 1.30 dolara yükseldi. Ancak o zamandan beridir bu seviyeyi aşamadı. Bitcoin’in 50.000 doların üzerinde tutunamaması XRP’nin fiyat eylemini büyük ölçüde etkiledi. BTC ve genel kripto para piyasası, alıcıların güçlü bir şekilde düşük seviyelerden alım yapmalarıyla son bir aydır artıyor. Günlük zaman diliminde çok az düzeltme ile bu kadar büyük bir ani artıştan sonra kripto paraların geri çekilmesinin ardından yükseliş ivmesini geri kazanmasını bekleyebiliriz.

XRP Yatay Seyrediyor!

Geçen ay boyunca, XRP fiyatı 0.5 dolardan yaklaşık %150 yükseliş yaşadı. Yükseliş boyunca XRP’nin yükselen trend çizgisi kırmadı. Fakat yazım sırasında XRP yaklaşık 3 haftadır ilk kez bu trendi test etti. XRP son birkaç gündür düştüğü için bir yatırımcılar yukarı yönlü bir sıçrama bekliyor.

Bu boğa trendini sürdürme şansına sahip olmak için fiyatın 1.19 dolardaki ara direncini kırması gerekiyor. Direncin kırılımı ve üstünde kalıcılık sağlanması altcoin için pozitif olacaktır. Boğalar bunu başarırsa, XRP fiyatının 1.40 dolar seviyelerini aşması muhtemel olacaktır.

XRP-08.27

Son iki hafta içinde fiyat düşen bir kanal oluşumu oluşturdu. Ek olarak XRP fiyatı, her eğilim çizgisi fiyatı reddetmeye devam ettikçe bir kırılma meydana gelinceye kadar oldukça sabit olacaktır. Yazım sırasında XRP, temmuz ayının sonlarında 0.6 doların kırılmasından bu yana destek görevi gören 125 MA’dan yeni sıçradı. Bu 125 MA ile birlikte XRP’nin tüm yükselişi orta vadeli bir trend çizgisi oluşturuyor.

Ayılar kontrollerine devam eder ve altcoin fiyatını bu iki seviyenin altına düşürürlerse bir düşüş trendi onaylanacaktır. Ancak bu durumda XRP 0.98-0.89 dolar seviyelerinde destek bulacaktır.

Altcoin İçin Göstergeler Neyi Belirtiyor?

Göreceli güç endeksinin ayı bölgesinde olması ile momentumun azaldığını gözlemleyebiliriz. XRP’nin güçlü bir yukarı yönlü hareketi başlatabilmesi için düşen trendin güçlü kırılması gerekiyor. Ek olarak RSI da yaklaşık 2 haftadır düşen trendde bulunuyor. XRP’nin potansiyel bir güçlü yukarı kırılımının gerçekleşebilmesi için RSI’daki düşen trendin kırılması gerekiyor. Ancak 50 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlayabilmesi gerekir.

Genel kripto para piyasası Bitcoin ile hareket ediyor. Bu sebeple XRP’nin Bitcoin ile olan korelasyonunu kırması altcoin için bir ralliye işaret edebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster