Tesla Çin Yüzünden Bitcoin Mi Satacak?

Tesla Ve Bitcoin

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çin’in artan Bitcoin baskısı Tesla’nın Bitcoin satmak veya Çin’den ayrılmak arasında kalmasına sebep oluyor. Tesla’nın adımı ne olacak? İşte detaylar!

Bitcoin Mi? Çin Pazarı Mı?

Tesla Çin ve Bitcoin Arasında Mı Kaldı!
Tesla Çin ve Bitcoin Arasında Mı Kaldı!

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin ile Tesla alımı yapılacapını duyuran Tesla CEO’su Elon Musk bir kaç ay içinde bu kararı durdurduğunu belirtti. Gerekçe olarak ise madencilerin çevreye zarar verdiğini öne sürdü. Elinde hâla Bitcoin tutan Musk Bitcoin’i desteklediğini belirtse de madencilerin çoğunluğunun temiz enerji kullanmadığı sürece Bitcoin ile ödeme almayacağını açıklamıştı.

Çin pazarında yer bulmaya çalışan Elon Musk birçok insana göre yalnızca Çin içerisinde yer edinmek için bu karara vardı. Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalar Çin hükümeti ile bir ortaklık çabası olabilir düşüncesi yatırımcıların kafasını karıştırmış gibi görünüyor.

Elon Musk Sessizliğini Koruyor!

Elon Musk Çin Hükümetinin Gözüne Girmeye Mi Çalışıyor?
Elon Musk Çin Hükümetinin Gözüne Girmeye Mi Çalışıyor?

Çin’in baskısının yanı sıra Elon Musk’ın madenciler ile de etrafı çevrilmiş durumda. Musk, Bitcoin madencilerinin temiz enerji kullanımını arttırmaları halinde tekrar Bitcoin ile Tesla satışı yapabileceğini söylemişti. Geçtiğimiz günlerde madenciler yayınladıkları raporda %56 oranında temiz enerji kullandıklarını kanıtlamışlardı. Elon Musk ise bu konuyla ilgili  hâla daha bir açıklamada bulunmadı. Çin ile arasının açılmasını istemediği düşünülen Elon Musk Çin pazarında Tesla’nın yer edinebilmesi için sessizliğini korumak zorunda gibi gözüküyor.

Tesla Bitcoin Satacak Mı?

Tesla Bitcoin Satacak Mı?
Tesla Bitcoin Satacak Mı?

Tesla aldığı 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımının %10’unu sattı. Elinde ki Bitcoinleri tutmaya devam edeceğini söylese de insanlar böyle bir satışın kripto para piyasasını çok olumsuz yönde etkileyeceğini düşünüyor. Kimileri ise çoktan elinde ki tüm Bitcoin’i sattığını söylüyor. Elon Musk ise bu iddiaları kabul etmiyor ve yatırımcıların bu konuda endişe etmemeleri gerektiği konusunda açıklamalar yapıyor. Şimdilik Çin ile olan ilişkilerini korumak adına olduğunu düşünülen bir sessizliğe sahip olsa da Musk geçmişte, Bitcoinleri satmayacağını söyleyen açıklamalarda bulunmuştu. Tesla Çin pazarında yerini koruyabilecek mi ve bunu yaparken Bitcoin karşıtlığı içeren söylemlerde bulunacak mı bilinmiyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook