Elon Musk’ın Paylaşımı! Tesla Zarar Mı Ediyor?

Tesla Ve Bitcoin

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Sık sık kripto paralar ile ilgili paylaşımlarda bulunan Tesla CEO’su Elon Musk yaptığı paylaşımlara son vermiyor. Ayrıca Dogecoin hayranlığının yanında son günlerde “BabyDoge” ismini de sıkça kullanır oldu.

BabyDoge Çılgınlığı!

Elon Musk'ın Yaptığı Paylaşım
Elon Musk’ın Yaptığı Paylaşım

Manipülasyonları ile gündeme gelen Elon Musk sıkı bir Dogecoin destekçisi olarak biliniyordu. Bitcoin ile ödeme alan Musk daha sonra madenciler ile ilgili yaşadığı çevre probleminin ardından bu işlemi durdurmuştu. Hatta Doge ile Tesla almak ister misiniz diyerek takipçilerinin fikrini sorarak bunu gündeme getirmişti. Şimdi ise BabyDoge ile ilgili paylaşımlar yapan Elon Musk kendisine yeni bir şaka coini bulmuş gibi gözüküyor. Analistler manipülasyonlar ile hareket edilmemesi gerektiği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Tesla Zarar Mı Ediyor!

Tesla Bitcoin Yatırımından Zarar Mı Ediyor?
Tesla Bitcoin Yatırımından Zarar Mı Ediyor?

Bitcoin ile Tesla satışı yapan Elon Musk Şubat ayında aldığı Bitcoin’in değerinin belirli bir seviyenin altına inmesi ile bunu Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile paylaşması gerektiği yönünde uyarılar alıyor. CNBC iş analisti Kate Roney, Elon Musk’ın değer düşüklüğü ile karşı karşıya kalabileceğini ve bu sebep ile bunu yetkililere bildirmesi gerektiğini söyledi.

Aynı zamanda Roney “Tesla, kripto parayı maddi olmayan bir varlık olarak tutuyor ve muhasebe kuralları nedeniyle, Bitcoin’in değeri belirli bir miktarın altına düştüğünde, şirketler bunu finansal tablolarında belirtmek zorunda” açıklamalarında bulundu. Analist değer düşüklüğü ücretinin Tesla için 25 milyon dolar ile 100 milyon dolar arasında olabileceği tahmininde bulundu.

Elon Musk Dipten Mi Topluyor!

Elon Musk Düşük Fiyattan Bitcoin Mİ Alıyor?
Elon Musk Düşük Fiyattan Bitcoin Mİ Alıyor?

Reddit içerisinde çıkan söylentilere göre Elon Musk piyasayı tekrar yukarı seviyelere çıkartmayı düşünüyor. Ancak bunun öncesinde fiyatın düşük olmasını fırsat bilerek alım yapıyor. Bu iddiaların doğruluğu bilinmese de yaptığı paylaşımlar ile piyasaya yön veren Elon Musk için zor veya imkansız bir hareket gibi gözükmüyor. Popüler bir çok analist Musk’ın bu yaptığının bir suç olduğunu ve resmen yatırımcılar ile alay ettiğini düşünse de Elon Musk’ın tweetlerini takip eden yatırımcıların mutlu olduğunu söyleyebiliriz.

 

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook