Bitcoin Destekçileri Elon Musk’a Meydan Okuyor!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin destekleyicileri Twitter’da bir anda popüler hale gelen “Ateş Gözü” ile ilgili paylaşımlarla  Elon Musk ile dalga geçti. Madencilerin temiz enerji kullanmadığını savunan Musk’a bir çok yatırımcı tepki gösterdi.

Meksika Körfezi’nde Yangın!

Meksika Körfezinde Çıkan Yangın Görüntüleri
Meksika Körfezinde Çıkan Yangın Görüntüleri

Petrol şirketi Pamex’in  Meksika’nın Yucatan yarımadası yakınlarında, körfezin yüzeyinde su altı boru hattındaki bir sızıntı nedeni ile Cuma günü başlayan yangın bu gün itibari ile söndürülebildi.

Yangın yerinin dairesel bir şekle sahip olması sebebi ile sosyal medya kullanıcıları yangını “Ateş Gözü” olarak adlandırdı. Bu yangından sonra Bitcoin destekçileri Tesla CEO’su Musk’a ve Bitcoin karşıtlarına Bitcoin madencilerinin çevreye zarar verdiğini söyleyen ironi içeren Tweetler atmaya başladılar. Bir çok ünlü analistin de katıldığı bu tepki gösteren akıma madenciler ve Bitcoin destekçileri yoğun ilgi gösterdi.

Bitcoin Madencilerinden Açıklama!

Bitcoin Madencileri Elon Musk'a Tepkili
Bitcoin Madencileri Elon Musk’a Tepkili

Bitcoin madencileri zorlu günler geçirirken yayınladıkları Bitcoin madencilik raporunda %56 oranında temiz enerji kullandıklarını kanıtlamışlardı. Bu Elon Musk’ın Bitcoin madencilerinin temiz enerji kullanımına yönelmeleri halinde tekrar Bitcoin ile Tesla alımı yapılabilecek açıklamalarını hatırlattı.

Elon Msuk cephesinden biri açıklama gelmese de Bitcoin madencileri çevreyi kirletenin kendileri olmadığını ve çok daha büyük çevre tehditlerinin olduğunu iddia ediyorlar. Bu fikre katılan önemli isimlerden biri de MicroStrategy CEO’su Michael Saylor olmuştu.

Analistlerin Elon Musk Paylaşımı!

Popüler Analist Willy Woo'nun Twitter Paylaşımı
Popüler Analist Willy Woo’nun Twitter Paylaşımı

Bir çok popüler analist Elon Musk ile adeta dalga geçercesine paylaşımda bulundu. Ünlü analist Willy Woo yaptığı paylaşımda alaylı bir şekilde Bitcoin’in temiz enerji tarafından desteklendiğini ancak petrollerin “Sauranın Gözü” tarafından desteklendiğini söyledi.

Bir başka analist LilMoonLambo kullanıcı adı ile yaptığı twitter paylaşımında ise okyanusu kirleten petrole kıyasla çevre için daha kötü olduğu hakkında Elon Musk’ın konuşmasını söyledi.

Analistlere göre farklı kaynaklar çıkarmak için harcanan enerji ile Bitcoin madenciliği için harcanan enerji kıyaslanamayacak kadar uzak. Bu şekilde Bitcoin hakkında enerji tüketimi fazlalığı bahanesi ile Bitcoin’e karşıt politikalar izlenmesinin çevre korumaktan ziyade bir kripto para düşmanlığı olabileceğini savunuyorlar.

Şimdiye kadar bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Elon Musk sessizliğini ne zaman bozacak bilinmiyor. Ancak yatırımcıların, analistlerin ve madencilerin Elon Musk’ın Bitcoin’e tekrar yönelmesi şeklinde beklentileri olduğunu söyleyebiliriz.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook