Tesla Tekrardan Bitcoin Kabul Edecek Mi? Madencilik Raporları!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Tesla CEO’su Elon Musk açıklamalarında  madencilerin %50 temiz enerji kullanmaları halinde Tesla’nın yeniden Bitcoin ile ödeme alacağını söylemişti.

Bitcoin Madencilik Konseyi Toplandı!

Elon Musk Bitcoin Kabul Edecek Mİ?
Elon Musk Bitcoin Kabul Edecek Mİ?

Bitcoin madencileri hazırladıkları raporda %56 oranında temiz enerji kullandıklarını belirtti. Bu açıklama ile tüm yatırımcıların ve madencilerin gözü Tesla CEO’su Elon Musk’a çevrildi. Tekrardan kripto paraları ödeme alması beklenen Musk ise henüz bir açıklamada bulunmadı. Blokchain madencilik konseyi (BMC), kripto madenciliği endüstrisinin sürdürülebilir enerji karışımına olan güveninin daha yeşil göründüğünü söylüyor. Konsey yaptığı açıklamada, bunun kripto para madenciliğini “Dünya çapında en sürdürülebilir endüstrilerden biri” haline getirdiğini söylüyor.

Micheal Saylor’ın Madencilik Açıklaması!

MicroStrategy CEO'su Micheal Saylor'ın Madencilik Konseyi Açıklamaları
MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor’ın Madencilik Konseyi Açıklamaları

MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor’ın kurulmasına öncülük ettiği Madenciler Konseyi yaptığı açıklamalar sonucunda Musk’ın Tesla satışlarında tekrar Bitcoin kabul etmesini bekliyor. Micheal Saylor ise sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “Bitcoin dünyanın en temiz endüstrilerinden biri haline geldi.” sözlerine yer verdi. Bir sonraki paylaşımında ise “Fırsat kapınızı çalmıyorsa bir kapı inşa edin” diyerek Bitcoin etiketini paylaştı ve ünlü komedyen Milton Berle’nin sözünü alıntıladı.

Bitcoin Madencilerinin Kullandığı Enerji Miktarı!

Bitcoin Madencilerinin Kullandığı Enerji Miktarı
Bitcoin Madencilerinin Kullandığı Enerji Miktarı

Bitcoin Madencilerinin dünyada üretilen enerji miktarının yalnızca %0.1’ini harcadığı hazırlanan raporda paylaşıldı. Micheal Saylor bunun iyi bir sonuç olduğunu ekledi. Raporda verilen bilgilere göre Bitcoin Madencileri bir çok ülkenin elektriğinden çok daha az enerji tüketimi sergiliyor.

Bitcoin karşıtı insanların küçük ülkelerin önemsiz elektrik tüketimi ile Bitcoin madencilerinin tüketiminin karşılaştırması sonucunda tersine bir algı yaratıldığı madenciler tarafından öne sürülen bir iddia. Madenciler ve MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor Bitcoin’in son derece çevre dostu olduğunu ve madencilikte harcanan enerjinin büyük çoğunluğunun temiz enerji olduğunu savunmaya devam ediyorlar.

Bu konseyin ardından hemen hemen tüm  yatırımcılar Tesla CEO’su Elon Musk’ın yapacağı açıklamayı heyecan ile bekliyor. Musk eğer yaptığı açıklamanın arkasında durursa Bitcoin’i tekrar ödeme yöntemi olarak kabul edecek. Bunun fiyat hareketine son derece büyük bir katkısı olması ve Bitcoin için belki de boğa koşusunun son sürat devam edeceği beklentileri devam ediyor. Musk’ın bu konuda ne söyleyeceği ise merak konusu.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook