ABD Senatöründen Bitcoin Madencilerine Davet Geldi

ABD bayrağı ve Bitcoin

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çin’de devam eden baskının ortasında, birçok Bitcoin madencisi üssünü Amerika Birleşik Devletlerine kaydırıyor. Cumhuriyetçi Amerika Birleşik Devletleri Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, yakın zamanda Bitcoin madencilerine davet gönderdi. Senatör attığı Tweette “Eğer varsa #Bitcoin madencilik alanı, geçin. Sizi Wyoming’de İSTİYORUZ.” dedi.

Bitcoin madencilerine çağrı.

Senatörün Bitcoin Söylemleri

Senatör gönderisinin ardından son zamanlarda Bitcoin’e ve genel kripto varlık alanına verdiği desteği dile getirdi. Geçen hafta Lummis, insanları Bitcoin satın almaya ve emeklilik planının bir parçası olarak ellerinde tutmaya ve gelecek için saklamaya davet etti.

Bitcoin

Lummis, Bitcoin’in yatırımcılarının Amerika Birleşik Devletleri Dolarının düşen değerine ilişkin endişeler arasında varlıklarını çeşitlendirmesine izin verdiğini söyleyerek, görüşlerinde açık olduğunu belli etti.

“Amerika Birleşik Devletleri Dolarının dünyanın rezerv para birimi olması gerektiğini ve olmaya devam edeceğine inanıyorum. Ama sarhoş denizciler gibi harcama yapmak Amerika Birleşik Devletleri halkına ya da Amerikan dolarının değerine hizmet etmiyor.

Finansal inovasyonun, çalışkan Amerika Birleşik Devletleri halkına, alın terlerinin ürettiği değeri ve emeği depolamak için eşitlikçi bir fırsat sunduğuna inanıyorum. Sermayenin korunması, varlıklı Wall Street bağlantıları için ayrılmamalıdır. Amerika Birleşik Devlet’leri hükümeti ve yönetim kadrosunda ki insanlar, değer saklama aracınızı küçümsememelidir.”

Senatör Lummis emekli sandıkları Bitcoin’e maruz kalmalı

Amerika Birleşik Devletleri Wyoming Senatörü, şimdiden 100 bin dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve daha fazla satın alıp tasarruf etmeye devam edeceğini açıkladı. Senatör Lummis ayrıca emeklilik fonlarının Bitcoin’e nasıl maruz kalması gerektiği konusundaki görüşlerini de dile getirdi. Röportajda CNBC’den Ylan Mui’ye , Wyoming Senatörü Lummis şunları söyledi:

Bitcoin ve Dolar

“Bitcoin gibi bir kripto para biriminin emeklilik fonlarında ve insanların gelecek için tasarruf etmesi konusunda diğer fırsatlarda kullanılan çeşitlendirilmiş bir varlık tahsisinin parçası haline geldiğini görmek istiyorum. Dolayısıyla emeklilik fonu olan bir çalışan olsanız da bu emeklilik fonlarının iyi birer değer depoları olan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırıldığını görmek isterim.”

Bunların yanı Sıra Amerika Birleşik Devletleri Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, kripto varlıkların günlük kullanımını da savundu.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook