Çin’den Yine Bir Kripto Para Açıklaması!

Dijital Para İki Ülke Arasında ki İlişkiyi Güçlendirir Mi?

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çin Merkez Başkanı Yardımcısı, Tether gibi stabil coinlerin finansal otorite için risk oluşturabilecek bir proje olduğundan endişelendiğini söyledi.

 Stabilcoinler Tehlikeli Mi?

Stabilcoinler Tehlikeli Mi?
Stabilcoinler Tehlikeli Mi?

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapora göre, Çin Halk Bankası başkan yardımcısı Fan Yifei, dijital para birimlerinin itibari paralar ile 1’e 1 sabitlendiğinden bahsetti. Açıklamalarında Bankaların bundan oldukça endişeli olduğunu da dile getirdi. Fan Yifei, dijital para birimlerini eleştirirken “Bazı ticari kuruluşların sözde sabit paraları, özellikle küresel sabit paraları, uluslararası para sistemi, ödemeler ve uzlaşma sistemi için riskler ve zorluklar getirebilir. Kelimelerine yer verdi.

Bankalar Önlem Mi Alıyor?

Kripto Paralar Ve Bankalar
Kripto Paralar Ve Bankalar

Çin Halk Bankası (PBOC) salı günü, sanal para birimi işlemleri için çalışan bir yazılım şirketini kapattı. Pekin merkezli şirketi kapatmasının ardından kendi yetkisi altındaki hiçbir kurumun bu tür işlere girmemesi gerektiğini açıkladı. Yetkililer kripto paralara karşı bankaların da dikkatli olması gerektiğini belirtti. Bankalar kripto paralara karşı önlem almayı mı yoksa onları kabul edip çağa ayak uydurmayı mı seçecek zaman içerisinde göreceğiz.

Finansal Güvenlik Riski Taşıyor Açıklaması!

Stabilcoinler Riskli Mi?
Stabilcoinler Riskli Mi?

 Stabilcoinlerin finansal güvenlik ve sosyal istikrar için risk taşıdığını da belirten Fan “Bu para birimlerinin kendileri spekülasyon araçları haline geldi” diyerek ekledi. Çin Halk Bankası (PBOC), bir Merkez Bankası dijital para birimi veya dijital bir Yuan oluşturma sürecine başlayacaklarını da söylüyor. Bunun da küresel bir para birimi olan Amerikan dolarının egemenliğine yönelik riskler taşıdığını açıklamalarında belirten yetkililer kısa sürede çalışmalarına başlayacaklarını duyurdu.

Neredeyse her gün kripto para dünyası ile ilgili olumsuz bir haberin geldiği Çin, kripto paraların riskli olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Kısıtlamalar ve yasaklar ile gündeme gelen Çin hükümeti özellikle madencilere uyguladıkları politikalar ile kripto para dünyasında sesini duyurmayı başarıyor.

Ancak yine de Çinin tamamen karşı olmadığını dijital bir Yuan çıkarma fikrinden anlayabiliriz. Yetkililer 2022 yılında projenin daha detaylanacağını belirtiyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook