Solano (SOL) Fiyat Analizi: Bu Direnç Kırılmalı!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bu içeriğimizde sizlerle beraber SOL grafiğini inceleyeceğiz. Mayıs aylarında 58 dolar seviyelerine çıkan Solano uzun süreli bir düşüş yaşadı. Düşüş yaşadıktan sonra üç kez 20’li seviyelerden alıcı bulan Solana, sonuncusunda hızlı bir çıkış yakaladı. Bu çıkışın ardından yatırımcılarına bir ayda yüzde 100 gibi bir kar verdi.

Solana (SOL) Grafiği Bizlere Neler Söylüyor?

Grafiğe baktığımızda üç kez 20 seviyelerini denemiş. Son deneyişinde istediği çıkışı yakalamış. Çıkışı yakaladıktan sonra 32 direncini de kırarak biraz soluklanmış gözüküyor. 32 dolar seviyesinde direnci kırdığı sırada ayrıyeten düşen bir trend çizgisini de aşmış. Bu seviyelerden 36 seviyelerine uğramış ve ilk deneyişinde satış yemiş. Bu sayede kırmış olduğu direnç ve trend çizgisini test etmiş. Re-testi gerçekleştirip onay aldıktan sonra bu kez 36 direncini kırarak aynı şekilde onaya gitmiş ve yükselişine devam etmiş. Buraya kadar yatırımcılarına yüzde 36’lık bir kar bırakmış durumda.

45 seviyelerine kadar yükselen SOL, bu dirençte şimdilik takılmış gözüküyor. Eğer bu direnci de atlatırsa yükselişlerine devam etmek isteyebilir. Grafikte verilen destek ve direnç çizgileri alım satım hedefi olarak görülmemeli sadece bilgi ve grafiğin anlatımı için çizilmiştir. BTC tarafından gelen ters bir durumda sıkıntıya düşebileceği unutulmamalı, kısa vadeli yatırımcılar stopsuz işlem yapmamalıdır. SOL’un geleceğine güvenerek uzun vadeli çantasında hodl edenlerin zaten kendi hedefleri vardır.

SOLUSDT

Ayrıca SOL’un 4 saatlik grafiğine bakıldığında yükselen bir kanal içerisinde hareket ettiği görülmektedir. Bu grafikte RSI ve Stokastik RSI değerlerine baktığımızda ikisinin de 58-60 seviyelerinde olduğu gözükmekte. Bunun yanı sıra 4 saatlik RSI’da negatif uyumsuzluk söz konusu. İçinde bulunduğumuz bu sezonda her ne kadar sıklıkla karşılaşılan bir durum olsa da içerikte belirtmek istedim.

SOLUSDT

 

Uyarı: Bu yazımızda sizlerle beraber Solano (SOL) grafiğini inceledik. İçerikte yazmış olduğum bilgiler alım satım hedefi olarak görülmemeli, sadece kendi şahsi fikirlerimi içermektedir. Bu yüzden içerikte yapılan bu analiz herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir.

Peki sizler Solano (SOL) kripto para birimini cüzdanınızda bulunduruyor musunuz? Solana gelecek dönemlerde sizce nasıl fiyatlanır? Yorumlarda belirtirseniz seviniriz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster