Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Hedef Neresi?

xrp

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel piyasadaki son 24 saatteki güçlü düşüşün ardından, Ripple (XRP) da piyasaya uyarak düşmeye devam ediyor. Son zamanlardaki güzel performansından kaynaklı olarak, düşüşün çok sert olmayacağı ve destekten tepki alabileceği olası senaryolar arasında görünüyor. Yine de psikolojik bir seviye olan 1 doları geçip geçemeyeceği merak konusu oldu. Bugün XRP analizi yaparak olası fiyat hedeflerini analiz edeceğiz.

XRP 1 Doları Geçebilecek mi?

XRP-02.12-1

Düşen trendden daha çok bir nevi yatay hareket sergileyen XRP fiyatı, son günlerde dava haberlerinden kaynaklı olarak diğer altcoinlere göre daha büyük performans sergiledi. RSI göstergesine baktığımızda, son birkaç gündür gerçekleşen düşüşten önce aşırı alım bölgesine girdiği ve oradan düşüşe geçtiği görülüyor. Şu anda 56 seviyesinde olması nedeniyle, hala boğaların sahnede olduğunu görüyoruz. Her ne kadar bu iyi bir şey olsa da düşüşün gelmesi de kaçınılmaz olacaktır.

Bollinger bandı cephesine baktığımızda, oynaklık arttığı için bandın genişlediğine şahit oluyoruz. Üst bandı kırarak bir tepe oluşturmasına rağmen, tekrardan Bollinger içine girmiş. Olası senaryoda, orta banda kadar düzeltme yapıp sonrasında tepki alarak üst bandı deneyebilir. Piyasada genel bir çöküş meydana gelirse, alt bant ile kavuşması olası görünüyor. Bunlara ek olarak, 200 günlük hareketli ortalamanın altında işlem gördüğü için, fiyatının ucuz olduğunu da kısmen söyleyebiliriz.

Merak konusu olan 1 dolar seviyesine ulaşması şimdilik pek mümkün görünmüyor. Rusya-Ukrayna gerilimi ve Fed’in birkaç gün sonra olağanüstü toplantı kararı piyasada dalgalanmalara sebep olacaktır. Kendi akışında seyreden bir piyasada ise bu seviyeye olası bir yükseliş oldukça kolay olacaktır. Dünyadaki büyük olaylar bu seviyeye ulaşmayı zorlaştıracaktır.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

XRP-02.12-2

Destek ve direnç seviyelerine baktığımızda, durum kısmen iç açıcı görünüyor. Diğer altcoinlerden bağımsız olarak, geçen seneki mayıs ayında tasfiye iğnesi bıraktığı seviyeden daha yukarıda bir dip oluşturmuş. Bu da XRP’nin güçlü durduğunu gösteriyor.

Düşüş durumunda 0,70 dolar seviyesindeki destek denenebilir. Buradan tepki alıp yukarı yönlü hareketine devam etmesi olası görünüyor. Ayrıca 0,85 dolardaki direnci denedikten sonra başarılı olamayıp aşağı yönlü işlem görmeye devam etmiş. En önemli Fib seviyelerinden birisi olan 0,5 bölgesi 1 dolara tekabül etmektedir. Bu seviyenin kırılması şu anda güçlü duran XRP için kolay olacaktır. Ancak bahsettiğimiz gibi, global çaptaki haberler bu durumu etkileyeceği için yeni bir olumlu haber çıkmadığı sürece bu seviyeye ulaşamayacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster