Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Analizi: Boğaların Gücü Azalıyor!

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin Cash (BCH) cephesinde şu anda ayılar güç kazanmaya devam ettiği için, düşüş eğilimi yukarı dalgayı kesintiye uğrattı. Satış eğilimi artıyor ve değeri düşmeye devam ediyor. Satıcılar, piyasayı yeniden ele geçirmeye çalıştıkça kripto para değerinde daha fazla düşüş olasılığı öngörülüyor. Dün gece ABD basını tarafından ortaya atılan Rusya-Ukrayna arasındaki savaş iddiaları yüzünden piyasada da düşüşler gözlendi. Böyle bir durum gerçekleşirse, düşüşün devam etmesi muhtemel görünüyor.

Bitcoin Cash (BCH) Boğaları Hakimiyeti Kaybediyor!

Bitcoin Cash-02.12-1

Ayılar piyasayı kontrol etmeye çalıştıkça, yatırımcılar üzülmeye devam ediyor. Satış faaliyeti artıyor, bu nedenle BCH, yazının yazıldığı sırada 318 dolardan işlem görüyor. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 92’lik bir düşüş anlamına geliyor. Aynı zamanda, düşen trendin alt çizgisinden bir kırılım gerçekleştirdikten sonra tekrardan kendini trend üstüne atmaya çalıştı ancak ret yedikten sonra tekrardan düşüşe geçti. Her ne kadar 330 dolar seviyesi kritik olsa da 362 dolar seviyesi kırılmadan yükselişin sürdürülebilir olma ihtimali düşüktür.

RSI kısmına baktığımızda, şu anda 45 seviyelerinde olduğunu ve aşırı satım bölgesine ilerlediğini görüyoruz. Uzun bir süredir aşırı alım bölgesine girmeyen BCH, bu durumu yadırgamayacaktır. Çoğu kişinin beklemediği şekilde Rusya-Ukrayna gerginliği olumsuz sonuçlar yaratabilir. Bunun dışında mart ayındaki faiz açıklamaları da piyasayı etkileyecektir. Bu incelediğimiz altcoinin durumu çok iç açıcı görünmüyor.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Bitcoin Cash-02.12-2

Destek ve direnç noktalarını ele aldığımızda, 263 dolar bölgesine tasfiye iğnesi attığını ve oradan tepki aldığını gördüğümüz için o bölgesi destek olarak kabullenebiliriz. İşin kötü yanı ise, 330 dolardaki direnci kırdıktan sonra destek olarak doğrulayamadı ve tekrar düşüşe geçti. Oynaklık birkaç gündür artmaya devam ettiği için Bollinger bantları genişledi, bu da ayıların galip gelme şansını artırıyor. Aynı zamanda, üst Bollinger bandı 350 dolar seviyesini bize gösterirken, alt Bollinger bandı da 253 dolar seviyesini gösteriyor. Bu da düşüş durumunda yaklaşık yüzde 17’lik bir gerileme yaşanabileceği anlamına geliyor.

Olumlu senaryoları düşündüğümüzde, orta Bollinger bandından destek alma ihtimali var. Bu olasılık yüksek olmasa da ihtimalin var olması boğaları umutlandırıyor. Destek aldıktan sonra tekrardan 330 dolar seviyesini deneyecektir ve eğer kırılım doğrulanırsa önümüzde 385 dolardaki direnç var. Şimdilik ATH imkanı bulunmuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster