Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriEthereum İçin Sırada Ne Var? Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

  Ethereum İçin Sırada Ne Var? Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

  -

  Ethereum (ETH), piyasadaki genel yükseliş durumunda geçtiğimiz haftanın son iş günü 3.000 dolar sınırına kadar yükseldi ve ardından bu sınırı aşarak 3200 dolar bandını gördü. Peki Ethereum için sırada hangi seviyeler var? Destek ve direnç noktaları nereler? Birlikte inceleyelim.

  Ethereum Destek ve Direnç Noktaları Nereler?

  Lider kripto para olan Bitcoin öncülüğünde yaşanan yükselişin ile beraber pek çok altcoin de yükseliş yaşadıktan sonra belli miktarlarda düzeltmeler yaşadılar. Alıcılı bir haftayı geride bırakan Ethereum, 3200 dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra bu noktada karşılaştığı satış baskısı ile bir miktar geri çekildi ve şuan hali hazırda bir düzeltme yaşıyor. Bu düzeltme için destek noktası olan 2977 seviyesi hayli kritik bir seviye. Ethereum’un bu seviye üstünde güçlü kalması durumunda bir sonraki hedef bölgesi ise Fib 0,382 düzeltme seviyesine denk gelen 3.326 dolar seviyesi olabilir. Ethereum fiyatı şuan alıcıları destekleyen bölgelerde hareket ediyor.

  ETHEREUM 02.08 001

  ETH’nin 2977 dolarlık destek bölgesi üzerinde güçlü kalamaması durumunda bir takip edilmesi gereken destek noktaları sırasıyla 2850-2900 dolar bandı ve 2780 dolar seviyesi olarak görülebilir.

  ETH için orta ve uzun vadeli hedef noktası ise 3585 dolar seviyesi olarak görülürken takip edilmesi gereken destek noktaları sırasıyla 2813 ve 2400 dolar seviyeleri olduğu söylenebilir.

  Öte yandan ETH için bu hafta yaşanan iki önemli gelişme ise Vitalik Buterin’in Ethereum’un geleceğine yönelik açıklamaları ve KPMG Kanada’nın Ethereum ve Bitcoin’i yatırım portföylerine ekleyecekleri yönünde yaptıkları açıklamaydı.

  Vitalik: Ethereum Gelecekte Daha Hızlı Olmayacak! Peki Neden?

  Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum’un gelecekte daha hızlı olmayacağını söylese de bunun sebebi bu kötü haberi telafi edecek kadar olumlu yorumlandı. Ethereum kurucusu, birden fazla değişkeni olan pek çok yapıda olduğu gibi blockchainde de bir değişkeni optimum seviyesine çıkarmanın muhtemelen başka değişkenden ödün verilmesiyle mümkün olunacağını düşünüyor. ETH ağı özelinde ise Buterin, hız değişkenini güncellemenin merkezsizlik ve buna bağlı olarak güvenlikten ödün verilmesi riskini ortaya çıkaracağını düşünüyor. Bu durumun ise Pow veya PoS konsensüsüyle ilgili olmadığını söylüyor.

  KPMG Kanada Ethereum’a Yatırım Yaptı

  Kanada’da hizmet veren dev yatırım şirketi KPMG’nin Ethereum’a yatırım yaptığı haberi pek çok yatırımcıyı heyecanlandırdı. Ancak KPMG yapılan yatırımın miktarını açıklamadığı için temkinli davranmakta fayda var.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Oğuzhan Fırat
  Oğuzhan Fırat
  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra an itibariyle Selçuk Üniversitesinde yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler