Radio Caca (RACA) Boğa Formasyonu mu Oluşturuyor?

analiz-19

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son dönemlerde popülaritesini gitgide artıran RACA, bir metaverse projesi olarak öne çıkıyor. Kasım ayının ortalarında gördüğü 0.012 dolar zirvesinden %90’a yakın düşüş sergileyen RACA, dip seviyelerden toparlanma eğilimi gösteriyor. Bu toparlanma eğiliminin seyri ve fiyat reaksiyonları yatırımcılar açısından merak konusu oldu. Peki RACA, bu yükseliş eğilimini sürdürebilecek mi? Orta vadede çanak yapısı oluşacak mı? İnceleyelim.

Radio Caca İçin Kısa Vadeli Olası Senaryolar Neler!

RACA-10-02-1

Son dönemlerde gördüğü dip 0.0014 dolar bölgesini önemli bir destek edinen RACA, girdiği yükseliş eğilimiyle yeni bir yükselen kama formasyonu oluşturmuş durumda. Fiyatın, 48 saatlik WMA çizgisi üzerinde seyretmesi ile incelendiğinde bu durum yatırımcıların alım adına iştahlanmasını sağlayabilir. Çünkü kama formasyonları,  fiyatın genellikle oluşum yönüne doğru kırılım göstermesiyle sonuçlanır. Yükseliş hareketlerinin devamı ve 0.0025 dolar direncinin aşılması durumunda alımların hızlanmasıyla, kısa vadede formasyon hedefi olarak mavi ok ile belirtilen 0.0028 dolar direnci takip edilebilir.

Aksi yönde ise öncelikle kama alt destek bölgesi 0.0021 dolar seviyesinin kırılıp kırılmayacağı izlenebilir. Bu bölgenin kırılımıyla kısa vadede 0.0019 dolar ve bu seviyeyi takiben 0.0015 dolar seviyeleri görülebilir. Zayıf bir ihtimal olarak değerlendirilen bu senaryoyu takip ederken, genel piyasa verilerini ve haber akışını izlemekte fayda olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda var.

RACA Boğa Formasyonu mu Oluşturuyor?

RACA-02-10-2

Günlük grafikte son yükseliş hareketleriyle beyaz alçalan trend çizgisini yukarı yönlü kırdığını gördüğümüz RACA, yeni bir teknik oluşum göstermekte. Fiyatın, 28 günlük WMA çizgisi üzerinde seyretmesi ve RSI ile de uyumlu olması alıcıları iştahlandıran bir diğer durum olarak öne çıkıyor. Yükseliş hareketlerinin devamında ise önceki dönemler baz alınarak oluşturulan sırasıyla 0.0028, 0.0035, 0.0042 dolar direnç bölgeleri orta vadede takip edilebilir. Orta vadede olası yükseliş hareketinin formasyon kırılım hedefi ise 0.0063 dolar olarak göze çarpmaktadır. Bu ihtimalin ise ancak olumlu haber akışı ve iyi giden genel piyasa seyri ile birlikte değerlendirilmesi gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.

Aksi yönde ise kısa vadedeki destek bölgeleri aynen geçerlidir. Tekrar belirtmek gerekirse sırasıyla 0.0019 ve 0.0015 dolar bölgeleri izlenebilir. Fiyat, bu seviyelerin hacimli ve olumsuz haber akışıyla birlikte kırılmasıyla alçalan beyaz trend çizgisini yeni bir dip bölgesi olarak seçebilir. Bu da satışların 0.0005 dolar seviyelerine kadar sürmesini tetikleyebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram