Tezos (XTZ) Fiyat Analizi: Yükseliş Hedefleri Nereler?

TEZOS-xtz

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Tezos (XTZ), son zamanlarda yaptığı anlaşmalardan da kaynaklı olarak popülerleşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Tezos’un çok iyi bir blok zinciri olduğunu ve gelişmelerini merak ettiğini söylemişti. Ayrıca, geliştirmelerin çekirdek ekip tarafından değil topluluk tarafından sunulan önergeler doğrultusunda yapılması, kullanıcıları kendisine çektiği en önemli özelliklerden birisidir. Bu analizimizde, XTZ’nin gerçekleştirdiği kırılımın sahte olup olmadığı inceleyeceğiz ve destek direnç seviyelerini aktaracağız.

XTZ Düşen Trendini Kırdı!

XTZ-02.10-1

Ekim ayından beri düşen bir trendde işlem gören XTZ fiyatı, ocak ayındaki düşüşte dip noktasını bulduktan sonra tatmin edici bir tepki aldı. Ardından trendin üst çizgisini iki gün boyunca deneyerek (kırmızı daire) kırmaya çalıştı. Sonunda başarılı oldu ve kırılımı gerçekleştirdi. Ancak, bu kırılımın fakeout mu yani sahte bir kırılım mı olduğunu söylememiz için oldukça erken. Önündeki ilk dirence ulaşması için iki farklı senaryo var. Ya düşen trendin direncini destek olarak doğruladıktan sonra direkt olarak dirence ulaşacak ya da doğrulama işleminden sonra şimdiki seviyesinde kısmi bir geri çekilme gerçekleştirip dirence ulaşacak. Bu senaryolar olumlu senaryodur.

Olumsuz senaryodan bahsedecek olursak, bu kırılımdan sonra eski direncini destek olarak doğrulayamayacak ve tekrardan eski trendinin içinde işlem görecek. Bunu, direnci desteğe çevirme yani S/R flip dediğimiz olayda göreceğiz. Şimdilik kilit olarak 3,7 dolar ile 5 dolar seviyesi oldukça önemli.

Destek ve Direnç Noktaları Nereler?

XTZ-02.10-2

Günlük grafiğimizde destek ve direnç noktalarımız gösterilmiştir. Kırmızı çizgiler destek, sarı çizgiler direnç bölgelerini göstermektedir. Dip seviyemiz olarak 2,55 dolar bölgesi majör bir destek olarak işlev görüyor. Ardından 3,2 dolar seviyesi de bir destek bölgesi. Yukarıda bahsettiğimiz gibi 4,1 dolar bölgesi geçtiğimiz birkaç gün içerisindeki önemli bir direnç noktasıydı ve burası kırıldığı için şu an itibariyle destek olarak görev yapmaktadır. İlk hedefimiz olarak 5 dolar bölgesini kabul edebiliriz. Diğer dirençler ise sırasıyla 5,85-6,6-7,7 ve 9,1 dolar seviyeleridir. Olası bir boğa sezonunda ise yaklaşık yüzde 197 artışla 13,2 dolar seviyelerini hedeflememiz olası görünüyor.

XTZ, geçtiğimiz hafta Manchester United ile bir anlaşma imzaladı. Ayrıca Ethereum‘dan faklı olarak, ucuz ve hızlı işlemleri sayesinde oldukça ilgiyi üzerine çekmeye çalışıyor. Popülaritenin artması XTZ’nin hedeflerine ulaşması için katalizör görevi görecektir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster