Solana Coin (SOL) Fiyat Tahmini: Olası Senaryolar Neler?

Solana-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz hafta bir casus yazılımcının kripto para piyasasının demirbaşlarından, Ethereum ve Solana ağları arasında köprü görevi icra eden platform olan Wormhole’a sızdı ve yaklaşık 80 bin adet ETH çaldı. Başta Solana yatırımcıları olmak üzere piyasanın geneli halihazırda bulunan korku seviyesine biraz daha korku eklemişti. Fakat lider kripto para birimi BTC’nin 44 bin seviyelerine yükselişi birçok altcoin gibi SOL’u de tekrar harekete geçirdi. Yazımızda sizlere, Solana coin fiyat analizi ve olası senaryolardan bahsedeceğiz.

259 dolar olarak tarihinin en yüksek seviyesini gören SOL, çıkış yaptığı günden itibaren birçok yatırımcının yüzünü güldürse de birçok yatırımcıyı da üzdüğünü söylemek yerinde olur. Solana, 90 dolar değer alanını birincil destek bölgesi olarak tutarak ve ardından 100 dolar ve buradan da 110-114 seviyelerine geri dönerek güçlü bir toparlanma olduğuna dair bazı kanıtlar gösterdi.

Solana Yeni Yükselişlerine Başlıyor mu?

Solana -Fiyat-10.02

Solana’nın yeni rallisini başlatabilecek birtakım senaryo mevcut. Aynı değer alanındaki fiyat seviyelerinin toplanması direnç görevi görür. Solana yeni bir boğa koşusu daha başlatmak ve tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmeye geri dönmek istiyorsa, öncelikle yazıyı kaleme aldığımız sıradaki fiyatına (110$) yakın olan en önemli direnç seviyelerinin üzerine çıkması gerekiyor. 111$ ve 120$ aralığı arasında %38.2 Fibonacci geri çekilmesi, %100 Fibonacci genişlemesi, haftalık Kijun-Sen senaryoları ve bu seviyelerde günlük kapanış gerçekleşirse yatırımcıların ellerinde gördüğümüz yeşil yükseliş bayrakları artışa geçebilir.

Solana fiyatı, 115.51 $’lık düşüş trendini ikinci kez 144.70 dolara hedefleyerek kırdı ve daha sonra kabaca% 11 oranında geriledi. Bu düşüş $ 110.03 bariyerinde destek buldu ve şu anda aşağı yöne karşı bir dayanak oluşturdu gibi duruyor.

Alıcıların olası bir yükselişi tetiklemeleri, SOL’un eski seviyelerine bir nebze yaklaşabilmesine giden yolda önemli bir rol oynayacaktır. Yatırımcılar, Solana fiyatının haftalık direnç engelini aşmasını ve 135.71 $’dan tekrar test etmesini bekleyebilirler. Toplamda, bu yükseliş 110,03$’dan %23’lük bir yükseliş anlamına gelecek. Bu noktada (135$) Solana fiyatının yükselişinin hız kesmesi, yönünü aşağıya çevirmesi veya bulunduğu seviyede gelgitler yapması muhtemeldir. Bu engelin ötesine geçmek, ek satın alma baskısı veya yükseliş momentumunu sıfırlayan bir geri çekilme gerektirecektir. $ 110.03 destek seviyesi düşüşü sabit tutuyor gibi görünse de bugün görmüş olduğumuz 101.95 dolar engelinin tekrar test edilmesine neden olabilir. Bu aşağı hareket boğalara yeni alımlar ve akabinde geri dönüş için bir şans daha verecek.

Solana İçin Orta Vadeli Fiyat Beklentisi!

Solana -Fiyat-10.02.2

Solana coin fiyat analizinde uzun vade aşağı yönlü fiyat beklentisi ise; parite günlük kapanışta 93.30$’ın altına yakın bir mum bırakırsa, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve daha düşük bir salınım yaratma olasılığını oldukça yükseltecektir. Öte yandan Solana, 65.91-81.90 arası günlük talep bölgesini tekrar ziyaret ederek SOL’ü takip listesine alan yatırımcıları piyasaya çekmesi muhtemeldir.

SOL/USDT paritesinde, uzun vade yukarı yönlü fiyat beklentisi ise şöyle; Bitcoin fiyatının da yükselişini devam ettirmesi ile birlikte, piyasanın yeşile bürünmesi, düşüş bekleyen ayı yatırımcılarının kontrol altında tutularak Solana fiyatının yükselişini reddetmesi, SOL’un 2022 düşük seviyelerini ve 4 saatlikte, 168$ haftalık direnç değer alanının yakınındaki 80% Fibonacci genişlemesini test etmesine yol gösterebilir. Ancak boğalar sahaya çıkıp kendilerini göstermeli. Solana’yı 120 dolar ya da üzerinde bir kapanışa çıkarabilirlerse, daha fazla düşüş baskısı geçersiz sayılacak. Kripto piyasasında yönün belli olacağı şu günlerin ardından, demirbaşlardan SOL’u güçlü rakiplerinin karşısında yükselen performansına kavuşacağına şahit olacağımızı söylemek yanlış olmaz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster