Polkadot Fiyat Analizi: DOT İçin Hedef Seviyeler Nereler?

polkadot-2-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in Çin’den gelen yasaklama haberlerinden sonra düşüşe geçmesiyle çoğu altcoinde düşüşler gözlendi. BTC 45.000 dolar seviyelerinden 40.600 dolar seviyelerine sert düşüş yaşadı. Bu hafta sert düşüş hareketleri sergileyen lider kripto para birimi çoğu altcoinin kritik seviyeleri test etmesine neden oldu. Polkadot, BTC’nin son sert düşüşü ile birlikte %17’lik bir düşüş yaşayarak kritik 28 dolar destek seviyesini test etti.

Polkadot Nasıl Yükselişe Geçebilir?

DOT son 24 saatte %10’dan fazla yükseliş yaşarken yazım sırasında 30 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin 20 temmuzdaki 10 dolar dip seviyesinden %250’den fazla yükseliş yaşayarak 39 dolar seviyelerine yükseldi. Ancak Bitcoin’in istikrarsız fiyat hareketleri ile düşüşe geçen altcoin 45 dolar seviyelerinden 25 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı.

Polkadot-09.25-2

Polkadot için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 28 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyeni kırılımı ile 24 dolar seviyelerine doğru bir düşüş yaşanabilir. Ancak 24 dolar destek seviyesinin kırılımı ile altcoinin sert fiyat düşüşleri yaşaması muhtemel olacaktır.

Polkadot için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 32.5 dolar seviyeleri olacaktır. Bu seviyenin üzerindeki fiyat hareketleri ile 38 dolar direnç seviyesine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak altcoinin yukarı yönlü sert fiyat hareketleri sergileyebilmesi için bu seviyenin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapılması kritik öneme sahiptir. Öyle ki bu seviyenin üzerindeki fiyat hareketleri ile DOT’un yeni ATH’lere yükselmesi muhtemel olacaktır.

DOT’un Bitcoin İle Korelasyonu Sürüyor!

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin hemen altında bulunuyor. RSI’IN 50  seviyesinin üzerin çıkmasıyla altcoinde yükselişler yaşanması muhtemel olacaktır. MACD histogramında gözlenen yarım çizgiye yakın karışık sinyal çubukları momentumun negatif olduğunu gösteriyor. Ek olarak momentumdaki bu negatif durum Bitcoin’in istikrarsız fiyat hareketlerinden kaynaklanıyor olabilir. Ancak BTC’nin sürdürülebilir fiyat hareketleri sergilemesi ile momentumda iyileşme gözlemlenebilir.

Polkadot-09.25-1

Yazım sırasında 4 saatlik grafikte 20 MA’nın altında işlem gören altcoin için bu durum negatiftir. Ancak DOT’un bu hareketli ortalamanın üzerinde işlem görmesiyle fiyatlarda iyileşme görülmesi muhtemel olacaktır.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Lider kripto para birimi yazım sırasında 42.400 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster