MyNeighborAlice (ALICE) Fiyat Analizi: Hedef Yeni ATH mi?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MyNeighborAlice (ALICE), daha geçen sene piyasaya çıkmış bir blok zinciri oyunudur. Geçen sene NFT’ler ve metaverse oldukça popüler hale gelmişti. Bu popülerlikten faydalanan ALICE, yeni zirvelere ulaşmıştı. Aynı yükselişleri tekrar gerçekleştirebilecek mi? ATH yapabilecek mi? Destek direnç seviyeleri neresi? İnceleyelim.

ALICE ATH Yapabilecek mi?

ALICE-02.11-1

Bir blok zinciri oyunu olduğundan hem metaverse hem de NFT tarafından oldukça rağbet gördüğü için güzel performanslar sergiliyor. Ancak geniş bir kanalda işlem görüyor olması bir sorun yaşatıyor. Geçen seneden beridir bir kanal içerisinde hareket ettiği için geçen ayki düşüşte trendine iğne atarak güzel bir tepki aldı. Tasfiye iğnesinden neredeyse yüzde 73’lük bir yükseliş gerçekleştirdi. Birkaç gündür düşüşlerin gerçekleşmesi de RSI’ı rahatlattığı için kendisine yükseliş fırsatı oluşturuyor. Yaklaşık olarak 58 seviyelerinden 48 dolaylarına geriledi. Bu da nötr bir şekilde işlem gördüğü için satış baskısının fazla olma ihtimalini azaltıyor.

Geçen haftaki düştüğü alanda yatay hareketler sergilediği için o bölgeden birkaç gün önceki tepe noktasına neredeyse yüzde 50’lik bir artış gerçekleştirdi. Tekrardan aynı hareketi yapmasının mümkün olduğu senaryoda, yine yüzde 50 yükselerek 12,5 dolar seviyesine ulaşabilir ve ardından tekrar bir gerileme yaşayabilir. Olası boğa sezonunda, trendin tepe noktası olan 35 dolar ile 40 dolar arasına bir yükseliş kaydedebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ALIC-02.11-2

Destek ve dirençleri incelediğimizde, büyük bir tepki aldığı için, 5,7 dolardaki tasfiye iğnesinin bulunduğu alan önemli bir destek alanı olarak görev yapıyor. Şu anda kritik olan noktalardan birisi 8,34 dolar olduğu için önemli bir karar vermek zorunda olan ALICE fiyatı, ya kırmızı yörüngeyi takip edip destek bölgesine hızla düşecek ya da yeşili takip edip dirençleri kırarak 15,4 dolar bölgesine doğru yolculuğa çıkacak. Bunun kararını yakın bir zamanda göreceğiz.

Sadece ALICE olarak değil de genel piyasa yapısı olarak yorum yaparsak, dün açıklanan ABD enflasyon oranları piyasada oynaklığa yol açtığı için her an sert hareketler gözlemlenebilir. Ayrıca mart ayında Fed’in açıklayacağı faiz oranları da piyasada beklenmeyen hareketlere yol açabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster