MATIC Fiyat Analizi: Altcoin Kritik Seviyede Bulunuyor!

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MATIC son birkaç gündür Bitcoin ile birlikte hareket ediyor. Altcoin, 3 ay sonra ilk defa 1.8 dolar seviyelerine yükseldikten sonra yatırımcıların kar satışıyla birlikte düşüş yaşadı. Kayıplar sadece son 3 gün içinde %30’u aştı. Bitcoin’in fiyat çöküşü ile birlikte altcoinlerin çoğu benzer hareketler sergilediler.

Simetrik Üçgenin Kırılımı Yükselişin Başlangıcı Olabilir mi?

Boğalar kısa vadede düşüşten faydalanarak alım baskısı ile fiyatı saatlik 50 MA’nın üstüne çıkardılar. Fakat altcoinin fiyatının 4 saatlik 200 MA üzerine çıkmadan piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğu kesin bir dille söylenemez. MATIC yazım sırasında son 24 saatte %5 artarak 1.4 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Simetrik üçgen, fiyat saatlik 50 MA’nın üzerine çıkarken MATIC’in iyileşmesine yardımcı oldu. Kısa vadeli momentumun boğaların lehine olmasıyla birlikte 1.48 dolar seviyeleri test edilebilir. Bu seviyenin aşılması ile 1.56 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gerçekleşecektir. Bu seviye grafikte görülen alçalan üçgenin alt çizgisine denk geliyor. Genel kripto para piyasası satış baskısıyla karşı karşıya olduğundan bu yükselişler kısa ömürlü olabilir.

MATIC-09.09-1

MATIC için simetrik üçgenin yukarı yönlü kırılımı ile yüksek seviyeler hedeflenebilir. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin’in sert hareketleri, altcoinlerin çoğunu olumsuz etkilediğinden yükseliş beklentisi olumsuz sonuçlanabilir. Aşağı yönlü hareketlerde altcoin için ilk destek seviyesi 1.30 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin altındaki kapanışlar ile sırasıyla 1.18 ve 1.11 dolar seviyeleri test edilebilir.

MATIC İçin Teknik Göstergelerde Son Durum Ne?

MATIC için teknik göstergeler genel olarak boğa üstünlüğünün hala sürdüğünü belirtiyor. Göreceli Güç Endeksi saatlik grafikte 50 seviyesinin üzerinde toparlanmayı başarabildi. Muhteşem Osilatör’de denge seviyesinin üzerinde bulunuyor. Ek olarak Muhteşem Osilatör’de ikili dip gözlendi. Bu da altcoin için pozitif yorumlanabilir.

MATIC-09.09-2

Yönlü Hareket Endeksi, +DI ve -DI hatları arasında kısa vadeli kontrolün boğalara doğru kaydığı için önemli bir geçişe dikkat çekti. Ek olarak 22 seviyelerinde bulunan ADX, yükseliş trendinin gücünü kaybettiği anlamına geliyor.

MATIC için alım baskısı nedeniyle her ne kadar 1.56 dolar hedefi olsa da fiyatın daha düşük seviyelerde dengelenmesi beklenebilir. Muhtemelen bu seviye ilk destek seviyesi olan 1.30 dolardır.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket etmeye devam ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’yi takip etmeleri gereklidir. Bitcoin son 24 saatte %3 artarak 47.000 dolar seviyelerinden hareket ediyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster