Maker (MKR) İçin Kalıcı Yükselişler mi Başlıyor?

analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

DeFi denilince akla gelen ilk coinlerden olan MKR, grafikte önemli teknik oluşumlar gösteriyor. Gördüğü 6300 dolar zirvesinden bu yana genel piyasanın satıcılı seyretmesinden de sebeple 1660 dolar seviyelerine kadar yaşanan geri çekilme yatırımcıları bir miktar tedirgin etmişti. Son dönemlerde bir toparlanma eğilimi gördüğümüz MKR, kısa vadede yükselen trendi koruyabilecek mi? Orta vadede olası hedef bölgeler nereler? İnceleyelim.

MKR Kısa Vadeli Hedef Seviyeler Nereler?

MKR-02-15-1

2 saatlik grafiğe baktığımızda düşen trend kanalını geçtiğimiz ocak aylarının sonlarında 4. denemede kıran MKR, yeni bir yükselen takoz formasyonunun ilk adımlarını atıyor olabilir. Bir kanal oluşumunun sonlanmasının ortalama baz alındığında direnç veya destek noktasına 4. temasında gerçekleştiğini daha önceki analizlerimizde birkaç kez belirtmiştik. Bunun bir örneğini de MKR’da görmüş olduk. Son gelen trend kırılımıyla beraber yükseliş hareketlerinin devamında 2380 dolar seviyelerini gören MKR, bu bölgeden tepki almış ve 1870 seviyelerine kadar gerilemişti. Son saatlerde bu bölgeyi destek edinip 2000 dolarların üzerinde fiyatlanan MKR, yükseliş hareketlerinin devamında sarı hatlarla belirtilmiş aralıklarda bir gelgit hareketi yapabilir. Bu senaryonun takibi için mavi çizgilerle belirtilmiş hat referans alınabilir. Pozitif havanın sürmesindeyse yeşil hatlarla belirtilmiş olan direnç seviyelerinin takibi yapılabilir.

Aksi yönde ise ilk olarak yükselen sarı hattın aşağı yönlü kırılımı, akabinde ise sırasıyla 1870 ve 1660 dolar seviyelerine kadar düşüşler kısa vadede takip edilebilir.

Maker Düşen Trende Yakın İşlem Görüyor!

MKR-02-15-2

Günlük grafiğe baktığımızda ise geçen yılın nisan aylarından bu yana süre gelen bir daralan üçgen yapısı göre çarpmakta. Mevcut durum ise bu üçgen yapısının sonlarına geldiğimizi işaret ediyor. Bu tip oluşumların genelde sert fiyat hareketleriyle sonlandığı bilinir.  Önümüzdeki dönemlerdeki fiyatın yönüne ilişkin referans bölgelerini belirtecek olursak, yukarı yönlü bir kırılımda ilk etapta 2300 akabinde ise sırasıyla 4000 ve 5000 dolar direnç seviyeleri orta vadede takip edilebilir.

Aksi yönlü bir kırılımda ise 1285 ve 600 dolar seviyeleri takip edilebilir. Öğretici olması açısından ocak aynın sonlarındaki düşüşü ele aldığımızda, diğer gösterge ve osilatörler ile desteklenmeyen kırılımlar grafikte mavi yay ile belirtildiği gibi sahte bir kırılım yaratabilir. Fiyat yön tahmini yaparken ve alım satım stratejisi oluştururken hamlemizi birden çok gösterge, osilatör, formasyon, haber akışı, genel piyasa verileriyle desteklemekte fayda olduğunu bir kez daha belirtelim.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster