Helium (HNT) İçin Hedef Seviyeler Nereler?

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Nesnelerin interneti kavramı öne çıkınca akla gelen ilk projelerden olan HNT, piyasaya sürüldüğü günden bu yana işlem hacminin yüksekliğinin de etkisiyle sağlıklı teknik oluşumlar göstermişti. Geçtiğimiz günlerde kısa vadede gördüğü 20 dolar dip seviyesini önemli bir destek edinen HNT, son dönemlerde bir yükseliş eğilimindeydi. Fakat son günlerde rüzgar yeniden tersine evrilirken yatırımcılar açısından HNT için kısa ve orta vadede hedef bölgeler merak konusu oldu. Peki önümüzdeki günlerde fiyat seyri ne olabilir? Düşüşler yerini yükselişe mi bırakıyor? İnceleyelim.

Helium Düşen Trendi Kırdı!

HNT-02-15-1

Saatlik grafiğe baktığımızda ocak ayının sonlarından itibaren süre gelen yükselen takoz formasyonunun geçtiğimiz günlerde aşağı yönlü kırıldığını görüyoruz. Örneğine pek sık rastlamayız ama öğretici olması açısından da son dönemlerdeki fiyat yapısını eğri trend kanalı olarak ele aldığımızda daralan alana doğru sıkışan bir fiyat değerinin ise yukarı yönlü kırıldığını görüyoruz. Zaten bu tip kanalların genelde sert kırılımlar ile sonuçlandığında birçok kez şahit olmuştuk. Yukarı yönlü hareketlerin devamında alımların hızlanmasıyla 28.5 ve yükselen sarı trend çizgisi 32 dolar direnç bölgelerindeki fiyat hareketleri  takip edilebilir. Akabinde ise kısa vadede yeniden sarı hatlarla belirtilmiş kanal içerisine dahil olmakla birlikte 34-35 dolarları hedefleyebilir.

Aksi yönde ise şu anda üzerinde bulunduğu 26 dolar bölgesinin kırılması ve akabinde 24, 22 ve 20 dolar destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir. 20 dolar altında kalıcı hareketlerin ise kısa vadede oldukça zayıf bir ihtimal olduğunu belirtmekte fayda var. Aynı zamanda kısa vadede alım satım yaparken her zaman bir büyük ölçekle de stratejimizi desteklemek daha başarılı sonuçlar vereceğinden orta vade teknik değerlendirmesini de göz önünde bulunduralım.

HNT Orta Vadede Destek Üzerinde Tutunabilecek mi?

HNT-02-15-2-1

Günlük grafiğe baktığımızda ise daralan üçgen yapısı göze çarpmakta. Sıklıkla karşılaşılan bu durumda bilinir ki üçgen yapısı sonlarına doğru haber akışının da etkisiyle üçgenin eğilim tarafına meyleden sert fiyat hareketleri yaşanabilir. Üçgen yapısının yönü de göz önünde bulundurulduğunda formasyon hedefi olarak 16 ve 8.7 dolar destek bölgeleri öne çıkmakta. Tabi bu ihtimalin gerçekleşmesi ancak 24 dolar majör desteğinin hacimli kırılması ile mümkün olacağından bu bölgedeki fiyat hareketleri dikkatle takip edilmelidir.

Yukarı yönlü kırılım söz konusu olduğunda ise sarı alçalan trend çizgiyle belirtilmiş 28-30 dolar seviyesinin üzerinde bir fiyat hareketi görmemiz gerekecek. Bu ihtimalin gerçekleşmesi durumunda ise alıcıların artmasıyla WEB 3.0 projesi olan HNT için yükselişlerde 32, 43.5 ve 60 dolar seviyeleri takip edilebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster