Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: Kontrol Boğalarda mı Ayılarda mı?

Litecoin LTC

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasa geçen hafta güçlü bir yükseliş trendi içindeydi ve ivmeyi artırdı. Bununla birlikte, Litecoin (LTC), 96,3 dolara iğne attığı ve satış momentumu orada azaldığı için toparlanmalar gerçekleştirdi. O zamandan beri yükselişe geçti ve yazının yazıldığı sırada 123,2 dolardan işlem görüyor.

Litecoin Fiyatı Artacak mı?

Litecoin -02.12-1

Boğalar gücü ele almış durumda görünüyor. Bu yüzden fiyat kritik destek çizgisinin üzerinde işlem görüyor. Bununla birlikte, 140 dolar civarındaki kilit direnç seviyelerini kırmak için fiyatları kontrol etmeleri gerekecek. Boğalar bu bölgelere girerse, LTC muhtemelen 170 dolar seviyesini test edecek. Litecoin fiyatının önemli desteği olan 121 dolar seviyesindeki bölgeyi test etmek için düşüş eğilimine devam etmesi muhtemeldir. Aksine boğalar bir kez daha satın alma baskısı oluşturursa, kripto para birimi muhtemelen yükseliş trendine devam edecek.

Bunlardan faklı olarak, MACD indikatörünün verilerine göre, 1 şubatta gerçekleşen kesişim sonrası fiyatta yükselişler devam etmiş. Olası bir kesişim durumunda fiyat aşağı yönde hareket edecektir ve fiyat 96 dolar civarlarına gerileyebilir. Ancak olumlu bir haber vermek gerekirse şu anda sadece normal bir destek bölgesine değil, buna ek olarak orta Bollinger bandına da yaklaşıyor. İki destek noktası neredeyse kesişmek üzere ve bu da desteğin güçlü kalabileceğini gösteriyor.

LTC İçin Destek Direnç Seviyeleri Nereler?

Litecoin-02.12-2

Bu grafiğimizde (4 saatlik) destek ve direnç noktalarını sizin için çizdik. Ancak olumsuz bir şey söyleyecek olursak, destek altına düştüğümüz ve diğer destek seviyesinin yüzde 21 daha aşağıda olduğunu belirtmemiz gerekir. Fibonacci göstergesinden yardım alarak çizilen bu seviyeler arasında 96 doların majör destek olduğunu görmekteyiz. Zaten düşen trendin desteği görevi de görmektedir.

Direnç seviyelerinden bahsedecek olursak, olası boğa sezonunda, tekrardan 400 dolar seviyelerine ulaşabiliriz. Ancak orta vadede yorumlarsak, 148 dolar seviyesini ilk direnç olarak karşımıza alabiliriz. Sonraki direnç seviyesi olan 169 dolar ise biraz güçlü görünüyor. Burayı da kırdığı zaman 193 dolardakini de çok rahat kıracaktır ve 234 dolar seviyelerine ulaşması için elinden geleni yapacaktır.

Litecoin (LTC), son güncellemesini duyurduktan sonra yükselişe geçmişti. Bu güncelleme gizlilik odaklı olduğu için çoğu kişinin de ilgisini çekiyor. Eğer ki bu güncelleme başarılı şekilde entegre olursa, yükselişin devamı gelebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster