Litecoin Kritik Seviyelerde İşlem Görüyor! LTC İçin Yön Neresi?

Litecoin-05-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde istikrarsız fiyat hareketleri sergiliyor. Çoğu altcoin kritik destek seviyelerine kadar bir düşüş yaşarken Litcoin de kritik destek seviyesinin altında işlem görüyor. Litecoin için aşağı ve yukarı yönlü fiyat hareketlerinde hedef ve önemli seviyelerin nereler olduğunu teknik ve fiyat analizi ile yorumlayalım.

LTC İçin Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Litecoin-02.13-01

Litecoin, analizimize başladığımız sırada 125 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 143 dolar direnç seviyesi olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde güçlü 147-154 dolar direnç bölgesine doğru bir yükselişin yaşanması muhtemel olacaktır. Ancak bu kritik direnç bölgesi üzerinde istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması halinde 167 dolar seviyelerine kadar bir yükselişin yaşanması muhtemel olacaktır.

LTC için ayıların satış baskısını arttırması ve lider kripto birimi Bitcoin‘in kritik 40.000 dolar destek seviyesinin altında sert düşüşler yaşaması halinde aşağı yönlü sert fiyat hareketlerini yaşaması muhtemel olacaktır.

Litcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 120 dolar deste seviyesi olacaktır. Bu destek seviyesinin altında istikrarlı fiyat hareketlerinin sergilenmesi halinde 105 dolar destek seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Altcoin için aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde ise 93-97 dolar destek bölgesine kadar bir düşüş yaşanabilir.

Litecoin Orta Vadeli Grafikte Boğa Formasyonu mu Çiziyor?

Litecoin-02.13-02

LTC günlük grafiğinde bir boğa formasyonu olan fincan-kulp formasyonu öngörülüyor. Altcoin için bu formasyonunun hedefinin ise 200-211 dolar direnç seviyesi olduğu gözlemleniyor. Ancak bu formasyon hedefinin gelebilmesi için 143-154 dolar direnç bölgesi üzerinde istikrarlı fiyat hareketlerinin gözlemlenmesi gerekmektedir.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi seviyelerinde yukarı yönlü seyrediyor. RSI’ın yukarı yönlü seyrine devam ederek alım bölgesinde kalmaya devam etmesi halinde altcoin yukarı yönlü yükselişlerine devam etmesi muhtemel olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Beğeni Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster