Litecoin, AAVE, Filecoin Hedef Seviyeler Nereler?

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin ve Ethereum’un yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birçok altcoin fiyat artışı yaşadı. Litecoin 188 dolar direnç seviyesinin altında işlem görüyor. AAVE ise son 24 saat içerisinde %7 düşüş yaşadı. Ek olarak Filecoin ise son 3 gün içerisinde %20’den fazla değerlendi.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin son 24 saat içerisinde %5’in üzerinde fiyat artışı yaşayarak yazım sırasında 188 dolar direnç seviyesinin altında 187 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 193 dolar seviyelerinde direnç bulunuyor. Bu seviyenin aşılması ile 207 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak yukarı yönlü sert fiyat hareketleri ile 232 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gerçekleşebilir.

Litecoin

LTC için teknik göstergelerin genel görünümü piyasada boğa üstünlüğünü vurguluyordu. Göreceli Güç Endeksi 50 denge seviyesinin üzerinde bulunuyordu. Ek olarak Muhteşem Osilatör’de yarım çizginin üzerinde sinyal çubukları gözleniyordu. MACD histogramında ise yarım çizginin üzerinde yeşil sinyal çubukları gözleniyordu. Teknik göstergelerdeki pozitif işaretler önümüzdeki seanslarda altcoin için yükseliş sinyali veriyor. Ancak yatırımcıların Bitcoin‘in fiyat hareketlerini de dikkate almaları gerekiyor.

Aşağı yönlü hareketlerde ilk destek seviyesi 164 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak düşüşün derinleşmesi halinde ise 147 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Geçtiğimiz günlerde Walmart’ın Litecoin ödemelerini kabul edeceğine dair çıkan haberler ile 1 saat içerisinde %38 yükselen altcoin, haberin yalanlanmasının ardından sert yükseliş öncesi seviyelerine geri döndü. Ek olarak yatırımcıların bu tür spekülasyon yaratıcı haberlere karşı dikkatli olmaları gereklidir.

AAVE Fiyat Analizi

AAVE son 24 saatte %7 düşüş yaşayarak yazım sırasında 386 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak altcoin son 72 saat içerisinde sert bir yükseliş rallisi yaşadı. 300 dolar seviyelerinden 418 dolar seviyelerine yükselen altcoin, mini bir düzeltme aşamasından geçiyor.

AAVE-09.16-1

Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 415 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin üzerindeki fiyat hareketleri ile 442 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

AAVE için teknik görünüm piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğunu destekliyordu. MACD histogramında yeşil sinyal çubukları gözleniyordu. Ek olarak Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesinden yönünün aşağıya verdi. RSI yazım sırasında 56 seviyelerinde bulunuyor. Chaikin Osilatörü ise sermaye girişlerinin arttığını ifade eden yarım çizginin üzerinde bulunuyordu.

Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 338 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu destek seviyesinin altında sürdürülebilir kapanışlar yapılması halinde ise 302 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Filecoin Fiyat Analizi

Filecoin son 24 saatte %4 düşüş yaşayarak yazım sırasında 84 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 92 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin aşılması halinde sert bir yükseliş ile 118 dolar seviyeleri test edilebilir.

Filecoin-09.16-1

FIL için tenkik göstergeler olumlu fiyat eylemini destekliyordu. Göreceli Güç Endeksi 50 seviyelerinde bulunuyor. Bollinger Bantları volatilitenin yükseldiğini belirterek ayrıştı. Ek olarak MACD histogramında ise yarım çizginin üzerinde yeşil çubuklar gözlendi.

Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 81 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu destek seviyesinin altındaki kapanışlar ile 65 dolar seviyelerine doğru sert bir düşüş gözlemlenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster