Kripto Para Piyasasının Değeri 1,9 Trilyon Doları Geçti!

kripto-paralar-1-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para piyasalarına son 21 gün içinde 700 milyar dolar giriş sağlandı. Bu dev miktar ile piyasa %58 artışla dikkat çekici bir yükseliş kaydetti. Kripto piyasası Ağustos ayı başında sağlam bir yükseliş eğilimini sürdürdü. Toplam piyasa değeri 2 trilyon dolara yaklaştı.

Mayıs Çöküşünden Sonra Bir İlk!

Verilerine göre, toplam kripto piyasası değeri 9 Ağustos’ta 1.9 trilyon dolar seviyesine yükseldi. Bu seviye 18 Mayıs’tan bu yana ilk kez görüldü.

total
Total kripto para piyasası değeri grafiği

19 Temmuz’dan itibaren kripto para birimleri piyasaları önemli bir yükseliş kaydetti. Öyle ki piyasa değeri yaklaşık 700 milyar dolar arttı. Piyasa, 11 Mayıs’ta kaydedilen 2,5 trilyon dolarlık değerin hala yaklaşık 700 milyar dolar aşağıda bulunuyor.

Güçlü toparlanma ile Bitcoin ve Ethereum piyasa değeri açısından mayıs ortası seviyelerini yeniden test ettiler.

Bitcoin Piyasa Değeri Mayıs Seviyelerine Ulaştı!

Bitcoin’in piyasa değeri pazartesi günü 860 milyar doların üzerine ulaştı. 16 Mayıs’tan bu yana ilk kez bu kadar yükseldi. Bu yılın başlarında 1 trilyon dolarlık bir varlık sınıfına girdikten sonra Bitcoin, 20 temmuz itibarıyla piyasa değeri 560 milyar dolara inerek büyük bir satış yaşadı. Bitcoin fiyatı 45.000 doların üzerine çıkarken BTC piyasa değeri %53’ün üzerinde arttı.

Ethereum piyasa değeri ise 20 temmuzdaki 204 milyar dolardan pazartesi günü 369 milyar dolara yükseldi. Ek olarak kripto para birimi 5 Ağustos’ta büyük bir ağ güncellemesi geçirdi. ETH fiyatı, yatırımcıların yüksek işlem ücretleri gibi sorunları çözmek için güncelleme beklentilerinin ortasında Londra hard forkunun ardından %50 ralli yaptı.

Piyasa Değeri Sıralamasında Değişiklik!

Yenilenen boğa piyasasının ortasında, bazı büyük kripto para birimleri piyasa değeri açısından sıralama değişikliği yaşadı.

kripto

 

Tether (USDT) ve USD Coin’den (USDC) sonra piyasa değerine göre en büyük üçüncü stablecoin olan Binance USD (BUSD), Uniswap’ın yönetim tokenı UNI tarafından geçilerek en iyi 10 kripto biriminden düştü. Ayrıca BUSD, 12 milyar dolarlık piyasa değerine göre en büyük 11. kripto konumunda bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Elon Musk Etkisi Sürüyor mu?

Daha önce bildirildiği gibi, kripto piyasalarındaki son büyüme, Tesla CEO’su Elon Musk’ın havacılık firması SpaceX’in 22 Temmuz’da Bitcoin’e sahip olduğunu açıklamasından sonra geldi. CEO ayrıca Tesla’nın Bitcoin madenciliği için kullanılan yenilenemeyen enerji yüzdesinde önemli bir düşüş nedeniyle otomobil alımları için kripto ödemelerine devam etmeyi planladığını söyledi. Ek olarak Musk’ın Tesla’daki BTC ödemelerini durdurma kararı almışı. Bu karar Bitcoin’in mayıs ayındaki fiyat çöküşü için önemli bir neden olarak görüldü.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster