Kripto Para Hacimleri yüzde 40 Düşüş Yaşadı!

Bitcoin Önemli Seviyeleri!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Verilere göre kripto paralarda ki ticaret hacminde Haziran ayında %40 düşüş yaşandı! Volatil hareketler yatırımcının korkmasına sebep oldu.

Kripto Para Hacimlerinde Büyük Düşüş!

Kripto Paraların Hacmi Geriliyor!
Kripto Paraların Hacmi Geriliyor!

Kripto paraların işlem hacminde gerçekleşen bu düşüşün Çin’in madencilere uyguladığı baskı ve kripto paralar ile ilgili düzenlemelerin ortaya atılmasından dolayı olduğu düşünülüyor. Ancak ardı ardına gelen kötü haberler ve bir çok ülkenin kripto paralar ile ilgili düzenlemeler yapacağını açıklaması bu hacmi düşüşünün sebeplerinden olabilir. Haziran ayının verileri bizlere hacmin %40 oranında düştüğünü gösteriyor. Hacmin düşmesi elbet fiyatı da olumsuz etkiliyor.

Kripto Para Yatırımcısı Korkuyor Mu?

Kripto Para Yatırımcısının Korku Endeksi
Kripto Para Yatırımcısının Korku Endeksi

Yatırımcılar gerek devletlerin çıkardığı yasaklar gerekse yasal düzenlemeler sebebi ile piyasadan çekilme kararı alabiliyor. Fiyatların aşağı yönlü sert bir şekilde hareket etmesinden  dolayı para kaybetmekten korkan yatırımcıların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Bu da hacmin düşmesinde ki diğer sebep olabilir. Hacmin düşüşünün fiyat hareketine olumsuz etkisinin ardından yatırım yapmaktan çekinen insanların ortaya çıkması ile hacim iyice düşüyor ve resmen bir döngüye giriyoruz. Analistlere göre yukarı yönlü güçlü bir kırılma görmediğimiz sürece bu korku havası böyle devam edecek.

Borsaların Trafiğinde Düşüş Yaşandı!

Borsaların İnternet Trafiğinde Düşüş
Borsaların İnternet Trafiğinde Düşüş

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin düşmesi ve uzun süredir yatırımcının beklediği seviyelere gelmemesi sebebi ile borsaların internet trafiğinde de düşüş gözlemlendi. Binance %56 oranında bir işlem hacmi düşüşü yaşadı. Lider borsa konumunu korusa da genel itibari ile tüm borsalar ciddi hacim düşüşleri ile karşı karşıya kaldı. Korku ve açgözlülük endeksine baktığımızda ise korku seviyesinin en yüksek seviyelerde olduğunu görüyoruz.

Bu bizlere hem hacim düşüşlerinin hem de borsaların internet trafiğinin azalmasının sebeplerini net bir şekilde gösteriyor. Düşüşler sebebi ile işlem yapmaya çekinen insanlar şu an için beklemeyi daha mantıklı buluyor. Düşüşlerin ne kadar süreceği bilinmese de hacimde görülen gerilemenin toparlanmasının fiyat hareketine olumlu şekilde yansıyacağı düşünülüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster