Bitcoin’de Korku ve Endişe Endeksinin Fiyata Etkisi

das
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in 18 Nisan’da yaşadığı sert düşüş 1 haftadır etkisini yitirmedi. Bitcoin fiyatı 50.000 dolar etrafında takıldı ve bu da birçok kişiyi korkutmuş durumda.

Bu düşüşle beraber birçok analist birçok yorumda bulunmuştu. Ve çoğu teknik analiz üzerineydi. Bitcoin Master kullanıcı adlı Twitter hesabı ise Bitcoin fiyat analizini korku ve endişe endeksi üzerinden yaptı.

Teknik analizden farklı olarak korku ve endişe endeksinde -büyük düşüş öncesinde- piyasada aşırı açgözlülük hakim iken düşüşten 1 hafta sonra korku endeksi öne çıkmış durumda. Bu endekse doğrultusunda Bitcoin Master’a göre, Bitcoin fiyatının yükselmeye başlaması gerekmektedir.

Endeks

Analizi yapan Bitcoin Master devamında şöyle diyor:

“Bu hâlâ bir düşüş ise, Bitcoin çok yakında geri çekilmeli. Aksi taktirde kesinlikle modelde bir değişiklik olur.”

Endeks

Endeks her bu duruma geldiğinde fiyatın yükselişe geçtiğini vurgulayan Bitcoin Master, bu düşüşten sonra da Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesini bekliyor. Bu olmazsa, modelin değişikliğe uğrayacağını belirtiyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!