Çin’in Madencilere Baskısı Yalnız Çevre İçin Mi?

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çin’in madencilere uyguladığı politika belki de şimdiye kadar yaşanan düşüşlerin en büyük sebeplerinden biriydi. Peki Çin’in amacı çevreyi korumak mıydı? Gelin beraber inceleyelim!

Çevre Mi Politika Mı?

Çin'in Yasakları Çevreyi Mi Koruyor Yoksa Politik Mi?
Çin’in Yasakları Çevreyi Mi Koruyor Yoksa Politik Mi?

Çin’in genel olarak yaptığı açıklamaları veya ülkede yaşanan problemleri sebebi ile kripto paraların yönünü sürekli etkilemesi yatırımcıların canını sıkıyormuş gibi duruyor. Önce yaşanan elektrik kesintisi ve hükümetin düşündüğü yasaklar, kısıtlamalar kripto paraları olumsuz etkiledi. Madenciler ile oldukça büyük bir sorun yaşayan Çin hükümetinin asıl amacı çevreyi korumak mıydı?

Çoğu kişi bunun politik bir sebebi olduğunu düşünüyor. Bitcoin’e bir darbe indirmenin bir çok yasa dışı faaliyetin önüne geçebileceğini düşünen Çin, kara para aklamanın, vergi kaçırmanın kripto paralar ile fazlası ile kolay olduğunu düşündüğü için kısıtlamalar getiriyor gibi gözüküyor.

İnsanlar Bunu Önemsemeyecek!

Yatırımcılar Çin Yasaklarını Görmezden Gelecek!
Yatırımcılar Çin Yasaklarını Görmezden Gelecek!

Önemli medya kuruluşlarının bölge sorumluluğunu yapmış olan Wolfie Zhao insanlar Çin’in politikalarını bir süre sonra öneminin kalmayacağını söyledi. Çin tarafından her bir açıklamanın olumsuz olduğunu ve insanların artık buna alışacağını bu sebeple artık eskisi kadar fiyata etki edecek hareketlerin yaşanmayacağını belirtti.

Yatırımcıların bu kötü haber akışını zamanla görmezden geleceğini söyledi. Çin’in neredeyse her gün kripto paralar ile ilgili bir yasak çıkarttığını ve bunun piyasayı kötü etkilediğini ancak bir süre sonra etkisinin geçeceğini düşündüğünü söyledi.

Borsaları Engellemek Mümkün Mü?

Kripto Paraları Ve Borsaları Engellemek Mümkün Mü?
Kripto Paraları Ve Borsaları Engellemek Mümkün Mü?

Bu yasakların çevreden çok para aklama, vergi kaçırma gibi problemlerin önüne geçilebilmesi için getirildiği düşünülüyor. Ancak bir çok insan bu yasakların bir şeyleri engellemekten çok ancak geciktirebileceğini söylüyor. Merkeziyetsiz borsaların engellenemeyeceğini ve blokchain teknolojisinin önüne geçmenin pek mümkün olmadığını savunuyorlar.

Analistler ve yatırımcılara göre kripto paraların, fiyatları düşürülebilir veya kısıtlamalar ile karşı karşıya bırakılabilir ancak ortadan kaldırmak için interneti kapatmanın gerekli olduğunu düşünüyorlar. Bu sebeple Çin, bu kararı hangi sebepten dolayı alırsa alsın zamanla yaptığı bu açıklamaların bir önemi kalmayacak gibi duruyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook