Ana SayfaHaberJoe Biden Kripto Para Madencileri için Yüzde 30 Vergi Öneriyor

Joe Biden Kripto Para Madencileri için Yüzde 30 Vergi Öneriyor

-

ABD Başkanı Joe Biden’ın hükümeti, 9 Mart’ta yayınlanan ABD Hazine Bakanlığı’nın bir belgesinde, kripto madencilik şirketlerine kullandıkları gücün maliyetinin yüzde 30’u kadar bir vergi uygulanmasını önerdi.

Kripto Para Madencilik Vergileri Yüzde 30 Önerisi!

Hazine Bakanlığına göre, dijital varlıkları madenlemek için kendi veya ödünç aldıkları hesaplama kaynaklarını kullanan herhangi bir şirket bu yüzde 30’luk vergiye tabi olacak. Vergi, bu yılın 31 Aralık’ta başlayarak üç yıl içinde yılda 10’ar yüzde olarak uygulanacak.

Dijital varlık madenciliğinin büyümesiyle artan enerji tüketimi, olumsuz çevresel sonuçları olabilir ve elektrik ağını paylaşanlar için enerji fiyatlarını artırma potansiyeline sahip olabilir. Beyaz Saray’a göre, kripto varlıklar için tahmini dünya çapındaki güç kullanımı yılda 120-240 milyar kilovatsaat – Avustralya’nın yıllık elektrik kullanımını aşan bir gerçek.

İlginizi Çekebilir: XRP Üzerindeki İddiaları Kim Kazanıyor, SEC mi Yoksa Ripple mi?

Kripto Para Vergi Açıklarını Kapatmaya Yönelik Hamle!

Ayrıca, Joe Biden’ın 2024 Mali Yılı bütçesinde, vergi açıklarını kapatmak için kripto varlıklar için yıkama satış kurallarının uygulanmasını önerdi.

Wash ticareti, bir finansal aracı kayıp için satmak ve ardından hemen satın almak için indirim almak için kullanılan bir uygulamadır. Kripto varlıkların menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığından, kripto tüccarlar kayıplardan vergi indirimi alabilir ve hemen token satın alabilir.

Diğer taraftan, hisse senedi ve tahvil tüccarları aynı menkul kıymetleri 30 gün içinde tekrar satın almaktan yasaklanmıştır. Hazine, kripto madenciliği operasyonlarının güç tüketiminin sadece olumsuz çevresel etkilere sahip olmadığını, aynı zamanda aynı elektrik ağını paylaşanlar için fiyatları artırdığını ve yerel tesislere ve topluluklara belirsizlik ve riskler oluşturduğunu iddia etti.

ABD, kripto para birimlerine yönelik kısıtlamaların 31 Aralık 2023’te başlamasını bekliyor. Beyaz Saray’a göre, ülke bu açıkları kapatmakla yaklaşık 24 milyar dolar kazanabilir.

İlginizi Çekebilir: Biden Yönetimi Kripto Para Vergisini Yüzde 40’a Çıkarmayı Planlıyor!

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler