Ana SayfaHaberBiden Yönetimi Kripto Para Vergisini Yüzde 40'a Çıkarmayı Planlıyor!

Biden Yönetimi Kripto Para Vergisini Yüzde 40’a Çıkarmayı Planlıyor!

-

  • Joe Biden Başkanlığı’nın 2024 yılı için vergi kuralları, kripto-para satışlarından kayıplar için vergi indirimlerini kaldıracak
  • Yeni bütçe önerisinde sermaye kazançları vergisini yüzde 20’den yüzde 39.6’ya çıkaracak

ABD Başkanı Joe Biden’ın 2024 yılı için yaklaşan bütçe önerisi, kripto para birimleri için vergi rejimine ciddi değişiklikler getirecek. Öneri, kripto tüccarlar tarafından kullanılan bir vergi stratejisi olan vergi-kayıp hasatının sona erdirilmesini içeriyor. Bunun yanı sıra, en az 1 milyon dolar kazanan yatırımcıların sermaye kazançları vergisini yüzde 39.6’a çıkarmak.

Kripto Para Kayıpları için Vergi İadesi Yok

abd-ekonomi

Wall Street Journal’ın bir raporuna göre, Biden yönetiminin vergi-kayıp hasatını kripto tüccarlar için sona erdirmek için planladığı, daha büyük bir çaba olarak devlet için gelir üretmek için vergi açıklarını kapatmak.

Vergi-kayıp hasatı, vergi amaçlı bir kayıp ile kripto varlıkları satıp hemen yeniden satın almayı içerir. Bu strateji, bir yatırımcının vergilendirilebilir gelirini azaltabilir ve önemli vergi tasarruflarına neden olabilir. Ancak, Biden yönetimi bu stratejinin yasadışı bir vergi düzeni olduğunu ve yasaklanması gerektiğini savunuyor.
Bu hareket, yönetimin daha geniş bir çabası olarak kripto para piyasasını düzenlemek ve geleneksel finansal piyasalara uygulanan aynı kurallara ve düzenlemelere tabi tutmak için. Kripto tüccarları için vergi-kayıp hasatının sona erdirilmesi önerisi, dijital varlıkların vergi muamelelerini hisse senetleri ve tahvillerle aynı hale getirmeye çalışıyor.
Biden yönetiminin önerdiği diğer önemli bir değişiklik, en az 1 milyon dolar kazanan yatırımcıların sermaye kazançları vergisini ikiye katlamak. Mevcut vergi koduna göre, uzun vadeli yatırımlar yüzde 20 oranında vergilendirilir, ancak yeni öneri yüksek gelirli yatırımcılar için vergi oranını neredeyse yüzde 39.6’a çıkarmak.
Bu hareket, yönetimin en zengin Amerikalılar ve şirketlerden gelir elde etme çabasının bir parçası. Vergi yeniden yapılandırması, kripto endüstrisinden yaklaşık 24 milyar dolar gelir elde etmeyi ve bir on yıl içinde yaklaşık 3 trilyon dolarlık fiskal açığı azaltmayı amaçlamaktadır.
CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler