Ana SayfaHaberBitcoin (BTC) Sosyal Medyada Hala Üstün! İşte Lider Kripto Para ile Alakalı...

Bitcoin (BTC) Sosyal Medyada Hala Üstün! İşte Lider Kripto Para ile Alakalı On-Chain Araştırmaları!

-

  • Bitcoin’in sosyal üstünlüğü, Eylül 2022’den bu yana en yüksek noktaya ulaştı.
  • Long pozisyonlar, kayıpların devam etmesi nedeniyle tasfiye edilemeyecekleri anlaşıldı.

Yeni ayın başlamasından bu yana Bitcoin’in [BTC] fiyatının düşmesi yatırımcılar için moral bozucu olabilirdi. Ancak, piyasadaki kral kripto para hâlâ mükemmel bir üstünlük kuruyor. Bu iddia, piyasadaki bir numaralı kripto para birimi için belirtilen zaman aralığında üst düzey altcoinleri geçtiği içindir.

İlginizi Çekebilir: Axie Infinity (AXS) Bir Trend Kırılmasına Yakın – Kısa Pozisyon Alarak Kazanç Sağlanabilir mi?

Piyasanın hızlı bir değerlendirmesi, yazının yazıldığı anda BTC’nin %6,21’lik bir düşüşle karşılandığını gösteriyor. Ancak, Litecoin [LTC] gibi dost rakipleri %12,54’lük bir düşüşle, Cardano [ADA] ise %10,37’lik bir düşüşle karşılaştı. Şüphesiz, BTC’nin Ocak ve Şubat performansını taklit etme olasılığı çok düşüktür. Ancak, kripto paranın tarihi Mart düşüşlerine karşı ilk direncinin şimdi harekete geçebileceği belirtiliyor.

Bitcoin BTC için tarihi bir geri çekilme mi geliyor?

Santiment, 7 Mart’taki tweet’inde Bitcoin (BTC)’nin çoğu piyasanın altcoinlerine göre daha iyi performans gösterdiğini doğruladı. Bununla birlikte, ancak, on-chain analitik platform da sosyal üstünlük trendine işaret etti.

Sosyal üstünlük, bir varlığa atıfta bulunan tartışma payını ölçer. Santiment’e göre, bu metrik, Eylül 2022’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Tarihsel olarak, böyle olaylar piyasanın toparlanması için yol hazırlıyor. Yukarıdaki gözlem, Bitcoin (BTC)‘nin hype edildiğini gösteriyor. Ancak, önceki 19,19% olan üstünlük, basın zamanında %13,86’a düştüğünden, kısa pozisyonlu tüccarlar pozisyonlarını korumaya devam etmekten vazgeçmedi ve uzun pozisyonlardan önemli ölçüde kazandı.

İlginizi Çekebilir: ABD Hükümeti, Hackerlerden Ele Geçirdiği Bitcoin’leri Borsalara Taşıyor!

Bu, Glassnode’a göre Futures sürekli fonlama oranına bağlıydı. Pozitif bir oran, uzun pozisyonların kısa pozisyonlara ödeme yapmasını, negatif bir oran ise aksi anlamına gelir. Basın zamanında, sürekli fonlama oranı %0,05’e ulaştı, bu da çoğu uzun pozisyonun borsalarda tasfiye edildiği anlamına geliyor.

Bitcoin Futures Perp Fon Oranı - Bütün Borsalar

Bitcoin’de Gerçekleşen Kar Zarar Endeksi Ne Söylüyor?

Son fiyat düşüşü nedeniyle, ilk iki ay içinde kaydedilen yeşiller, sahiplerin kayıplarını almaktan çıkarmayı gerektirmiyor. Santiment’in verilerine göre, ağın gerçekleştirilen kar ve zararı -6.07 milyon olarak kaldı. Çerçevenin tipik bir yorumu, satış tarafını emmek için sermaye girişlerinin olduğu ve on-chain karların gerçekleştiği anlamına geliyor. Diğer yandan, negatif değerler fiyatın düşmesi durumunda ve sermaye çıkışlarının olması durumunda devam ediyor.

Bitcoin-BTC-09.41.30-08-Mar-2023-2048x693

Ne de olsa, üstünlük artışının piyasanın toparlanmasını öngördüğü göz önüne alındığında, metrik durumu da bir yukarı dönüşün işareti olarak gösterilebilir. Yine de, BTC $22.000’e tutunmaya çalışıyor. Ayrıca, Silvergate tasfiyeleri gibi gelişmeler ve genel korku da BTC’yi mevcut değerinin altına itebilir.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Ethereum Fiyat Konsolidasyonunu Koruyor Potansiyel Giriş Bölgesi Neresidir?

17 Mart'tan beri, Ethereum [ETH], $ 1,715 - $ 1,840 fiyat aralığında konsolide olmuştur. Başka bir deyişle, ETH geçtiğimiz yedi günde yan yana yapıda kaldı ve hafta sonuna kadar uzayabilirdi.

SEC çağrısından önce SUSHI holderları pozisyonlarını azaltmış olabilir!

Sushi holderları SushiSwap ekosistemine ihanet mi ediyor? Yüklü çıkışların sebebi SEC çağrısı mı? Coinbase Staking olayları bu konunun neresinde? İşte tüm detaylar.

XRP, dört aylık aralığını aşarak yükselişe geçti, boğalar $0.5’ın üzerine yükseliş bekliyor.

Kasım ayından beri yatay hareketlerden sonra, Ripple [XRP] Çarşamba günü önemli direnç seviyelerinin ötesine şiddetli bir kırılım gösterdi. Bu, varlığın arkasındaki güçlü alıcı görüşünü destekleyen bir gerçeği ortaya çıkardı.

Bitcoin (BTC)’nin 30 Bin Doları Görmesi İçin Ne Gerekiyor?

Bitcoin fiyatı tüm kayıplarını silip $28,000'in üzerine çıktı. BTC, gelecek seanslarda düzgün bir artışa başlamak için $28,500 direnç bölgesini aşmak zorunda.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler