Diğer

  Bitcoin (BTC): Piyasa ‘Geçiş Dönemine’ Girdiğinde, Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler Burada

  Son raporunda, on-chain analitik şirketi Glassnode, Bitcoin’in [BTC] on-chain performansını analiz etti. Bunu yaparken, mevcut fiyat hareketlerinin önceki ayışın tabanlarına benzemesini gözlemledi.

  Veri sağlayıcısına göre, geçen hafta 22.199 dolarlık düşük seviyeye gerçekleşen fiyat düşüşü, önceki döngüden eski sahiplerle ve 2018 döngüsünden beri aktif olan balina varlıklarıyla ilgili önemli fiyat seviyeleriyle birlikte gerçekleşti. Bu nedenle çok önemlidir.

  Bitcoin için daha fazla kâr, yeni para girişi ve her şey iyi

  Glassnode, BTC’nin Net Unrealized Profit / Loss metriğini (NUPL) değerlendirdi ve “piyasanın mevcut durumu, geçerli ayışın son aşamalarında sıkça görülen Geçiş Dönemi olarak rahatça tanımlanabilir” dedi.

  NUPL metriği, Bitcoin (BTC) sahiplerinin şu anda gerçekleşmeyen kazançlar ya da kayıplar yaşayıp yaşamadıklarını belirler. Tüm BTC’lerin yatırımcılar tarafından tutulan ortalama satın alma fiyatını mevcut piyasa fiyatıyla karşılaştırır.

  Eğer piyasa fiyatı yüksekse, net gerçekleşmeyen bir kar vardır, eğer piyasa fiyatı düşükse, net gerçekleşmeyen bir kayıp vardır. Glassnode’a göre, NUPL’nin haftalık ortalaması Ocak ortasından beri kayıplardan net gerçekleşmeyen bir duruma değişti.

  İlginizi Çekebilir: Ripple CEO’su: ABD Kripto Ekosistemi Neden Avrupa Birliği ve G20 Gruplarından Farklı?

  Bu, tipik BTC sahibinin piyasa kapitalizasyonunun yaklaşık %15’inde net gerçekleşmeyen bir kar tuttuğunu gösterir ve önceki ayışınlarda geçiş aşamalarına benzer. Yine de Glassnode, kayıp coinleri hesaba katılan ayarlanmış NUPL versiyonunun, piyasanın hâlâ karşılıklı düzeyin altında olduğunu gösterdiğini uyarmakta. Basitçe söylemek gerekirse, bu hâlâ ayışın bölgesinde kabul edilebilir.

  Kaynak: Glassnode

  NUPL metriğinden başka, “Geçiş Dönemi”nin bir diğer göstergesi de piyasaya yeni para girişidir. Glassnode, BTC’nin Transfer Volume metriğini değerlendirdi ve coin’in aylık Transfer Volume’unun Ocak başından bu yana günlük 9,5 milyar dolara yükselmesinin, büyümeyi olumlu bir işaret olarak tanımladı.

  İlginizi Çekebilir: 50bps Oranında Faiz Artışının Spekülasyonuyla, Kripto Para Çöküşü Gelebilir mi?

  Ancak, rapor FTX / Alameda ile ilgili yıkama hacimleri tarafından önemli ölçüde etkilenen yıllık ortalamayı hâlâ çok altında olduğu uyarısında bulundu. Yine de, ayışın sonunun yakın olma ihtimalinin iyi bir göstergesi olduğunu belirtti.

  Kaynak: Glassnode

  Bitcoin (BTC) Geçiş Dönemine Doğru Gidiyor!

  Ayrıca, BTC’nin Adjusted Spent Output Profit Ratio (aSOPR) Mart 2022’den beri kar alma alanında ilk sürekli patlamayı ortaya koydu. Ancak, Glassnode, coin’in Realized Profit / Loss oranının karlılığın “geçiş dönemine doğru kaydığını” gösterdiği uyarısında bulundu. Bu, BTC’nin Ocak ayında fiyatın yükseliş yaşadığında olduğu kadar karlı olmadığı anlamına geliyor. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

  İlginizi Çekebilir: Ripple CEO’su: ABD Kripto Ekosistemi Neden Avrupa Birliği ve G20 Gruplarından Farklı?

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Ethereum (ETH) ETF’leri Temmuz’da Piyasaya Sürülecek: Uzman Görüşleri ve Piyasa Etkisi

  Analiste göre ETH ETF'lerinin S-1'ler için nihai onayı 2-3 ay içinde gerçekleşebilir. Eğer öyle olursa,...

  Mt. Gox CEO Karpelès, Bitcoin (BTC) Transferleri Sırasında İstikrarı Güvence Altına Alıyor: ‘Her Şey Yolunda’.

  Kripto dünyası, Mt. Gox CEO'su Mark Karpelès'in son Bitcoin transferlerinin ardından paydaşlara “her şey yolunda” diyerek güvence vermesiyle...

  Balinalar Bitcoin (BTC) ve XRP Biriktiriyor, Santiment Olası Yükselişi Öngörüyor.

  Santiment, en büyük kripto paralar arasında yükseliş eğilimi geliştiğini tespit etti. XRP balinaları altcoin için...