Ana SayfaHaberBitcoin (BTC): Piyasa 'Geçiş Dönemine' Girdiğinde, Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler Burada

Bitcoin (BTC): Piyasa ‘Geçiş Dönemine’ Girdiğinde, Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler Burada

-

Son raporunda, on-chain analitik şirketi Glassnode, Bitcoin’in [BTC] on-chain performansını analiz etti. Bunu yaparken, mevcut fiyat hareketlerinin önceki ayışın tabanlarına benzemesini gözlemledi.

Veri sağlayıcısına göre, geçen hafta 22.199 dolarlık düşük seviyeye gerçekleşen fiyat düşüşü, önceki döngüden eski sahiplerle ve 2018 döngüsünden beri aktif olan balina varlıklarıyla ilgili önemli fiyat seviyeleriyle birlikte gerçekleşti. Bu nedenle çok önemlidir.

Bitcoin için daha fazla kâr, yeni para girişi ve her şey iyi

Glassnode, BTC’nin Net Unrealized Profit / Loss metriğini (NUPL) değerlendirdi ve “piyasanın mevcut durumu, geçerli ayışın son aşamalarında sıkça görülen Geçiş Dönemi olarak rahatça tanımlanabilir” dedi.

NUPL metriği, Bitcoin (BTC) sahiplerinin şu anda gerçekleşmeyen kazançlar ya da kayıplar yaşayıp yaşamadıklarını belirler. Tüm BTC’lerin yatırımcılar tarafından tutulan ortalama satın alma fiyatını mevcut piyasa fiyatıyla karşılaştırır.

Eğer piyasa fiyatı yüksekse, net gerçekleşmeyen bir kar vardır, eğer piyasa fiyatı düşükse, net gerçekleşmeyen bir kayıp vardır. Glassnode’a göre, NUPL’nin haftalık ortalaması Ocak ortasından beri kayıplardan net gerçekleşmeyen bir duruma değişti.

İlginizi Çekebilir: Ripple CEO’su: ABD Kripto Ekosistemi Neden Avrupa Birliği ve G20 Gruplarından Farklı?

Bu, tipik BTC sahibinin piyasa kapitalizasyonunun yaklaşık %15’inde net gerçekleşmeyen bir kar tuttuğunu gösterir ve önceki ayışınlarda geçiş aşamalarına benzer. Yine de Glassnode, kayıp coinleri hesaba katılan ayarlanmış NUPL versiyonunun, piyasanın hâlâ karşılıklı düzeyin altında olduğunu gösterdiğini uyarmakta. Basitçe söylemek gerekirse, bu hâlâ ayışın bölgesinde kabul edilebilir.

Kaynak: Glassnode
Kaynak: Glassnode

NUPL metriğinden başka, “Geçiş Dönemi”nin bir diğer göstergesi de piyasaya yeni para girişidir. Glassnode, BTC’nin Transfer Volume metriğini değerlendirdi ve coin’in aylık Transfer Volume’unun Ocak başından bu yana günlük 9,5 milyar dolara yükselmesinin, büyümeyi olumlu bir işaret olarak tanımladı.

İlginizi Çekebilir: 50bps Oranında Faiz Artışının Spekülasyonuyla, Kripto Para Çöküşü Gelebilir mi?

Ancak, rapor FTX / Alameda ile ilgili yıkama hacimleri tarafından önemli ölçüde etkilenen yıllık ortalamayı hâlâ çok altında olduğu uyarısında bulundu. Yine de, ayışın sonunun yakın olma ihtimalinin iyi bir göstergesi olduğunu belirtti.

Kaynak: Glassnode

Bitcoin (BTC) Geçiş Dönemine Doğru Gidiyor!

Ayrıca, BTC’nin Adjusted Spent Output Profit Ratio (aSOPR) Mart 2022’den beri kar alma alanında ilk sürekli patlamayı ortaya koydu. Ancak, Glassnode, coin’in Realized Profit / Loss oranının karlılığın “geçiş dönemine doğru kaydığını” gösterdiği uyarısında bulundu. Bu, BTC’nin Ocak ayında fiyatın yükseliş yaşadığında olduğu kadar karlı olmadığı anlamına geliyor. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

 bitcoin realized profit loss ratio 14d-ema

İlginizi Çekebilir: Ripple CEO’su: ABD Kripto Ekosistemi Neden Avrupa Birliği ve G20 Gruplarından Farklı?

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler