Japonya’nın Dijital Para Birimi Netleşiyor!

japonya

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Japonya’nın dijital para birimi çıkarma projesi devam ediyor. Detaylı bir açıklama yapılması heyecanla beklenirken Japon yetkililer açıklamada bulundu. Bir hükümet yetkilisinin açıklamalarına göre 2022’ye kadar dijital para biriminin daha net bir hâl alacağı söylendi.

Dijital Japon Yeni!

Japonya Dijital Para Çıkarma Projesi Üzerinde Çalışıyor
Japonya Dijital Para Çıkarma Projesi Üzerinde Çalışıyor

Japonya‘nın para birimi olan Japon Yeni dijital bir varlık olarak da bulunacak. Hükümetin içerisinde dijital para birimleri üzerine bir panele başkanlık eden bir yetkili 2022’nin sonuna kadar ülkesinin dijital bir yenden ne bekleyeceği konusunda daha iyi bir fikre sahip olacağını belirtti.

Yetkili ayrıca açıklamalarında dijital para biriminin tasarımı ile ilgili daha fazla ayrıntının, finansal kurumları nasıl etkileyebileceği konusunda bir tartışma başlatabileceğini savundu. Mart ayında, Japonya Merkez Bankası, Nisan ayında biri “İlk deney” aşaması gerçekleştirme planından önce bir irtibat komitesi kurdu. Merkez Bankası henüz bir dijital para birimi uygulamaya hazır olmadığını vurguladı.

Yetkililerin Açıklamaları!

Yetkililer “Dijital para deneyine dünya üzerinde önderlik eden ülke Çin, ulusal para birimini dijitalleştirme çabalarıyla birlikte ilerliyor. Çin, önümüzde ki yıl Şubat ayında Pekin’deki Kış Olimpiyatları başladığında dijital para biriminin bir kısmının dolaşımda olmasını bekliyor.

Bununla birlikte Japonya Merkez Bankası, önceki raporlara göre, bunu ABD doları ve küresel rezerv para birimi statüsü için bir tehdit olarak görmüyor” açıklamalarında bulundular. Dijital para birimlerini tehdit olarak görmediklerini ifade ederek kripto paraların kullanımı ile ilgili olumsuz fikirleri olmadığını aktaran yetkililer dijital para birimine geçmek için hızlanıyor gibi gözüküyor.

Dijital Para İki Ülke Arasında Dostluğu Geliştirebilir!

Dijital Para İki Ülke Arasında ki İlişkiyi Güçlendirir Mi?
Dijital Para İki Ülke Arasında ki İlişkiyi Güçlendirir Mi?

Japon hükümetinin yetkili isimlerinden biri, Dijital bir yuan, turistler tarafından sıklıkla kullanılmaya ya da ticaret için ana yerleşim aracı haline gelmeye çok elverişli hale gelirse, yen ve yuan arasında ki ilişki değişebilir” açıklamalarında bulundu. Dijital para birimlerinin ülkelerin arasında ki ticareti ve dostluğu pekiştirebileceğini belirterek kripto varlıkların teknolojisinin gücünü de belirtiyor. Japonya’nın 2022 yılında dijital para birimi hakkında detaylı bilgilendirmeler yapması bekleniyor. Birçok kişi Dijital paraların yayılmasının ve kullanılmasının gelecek için umut verici olduğunu düşünüyor ve Japonya’nın bu kararının destekçisi oluyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook