Hindistan’dan Kripto Para Uyarısı!

Coinbase Hindistan İçerisinde Büyümeyi Hedefliyor!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Hindistan düzenleyici gözlemcisi İcra Müdürlüğü (ED), ET’deki bir rapora göre, Hindistan’ın en büyük kripto borsası WazirX’e karşı kripto cüzdanından para çekmenin neden Hindistan’ın Döviz Yönetimi Yasası’nı (FEMA) ihlal etmediğini soran bir bildirim yayınladı. Mali gözlemciden gelen bildirim, Hindistan’daki kripto düzenlemelerine uygunluk açısından çok önemli bir kilometre taşı olarak duruyor.

Uyarının nedeni ne?

Coinbase Hindistan İçerisinde Büyümeyi Hedefliyor!

Bir kripto cüzdanından diğerine kripto para çekme işlemlerinin yasallığını soran bildirim, Hindistan kripto borsaları için büyük bir engel oluşturabilir. Daha önce, Hindistan’daki kripto para borsaları, bankaların, kendi hizmetlerini sunmak için işbirliği yapmamaları nedeniyle zaten kan kaybediyorlardı ve yapılan bu bildirim, ülkedeki kripto hizmet sağlayıcılarının sorunlarını yalnızca arttırdı.

WazirX’e yönelik mevcut ED bildirimi, regülatör gözlemcilerin kripto borsasında gerçekleşen Çinli bir bahis olayını içeren bir kara para aklama skandalı hakkında bir açıklama yapmayı reddettikten sadece bir ay sonra geldi. Belki Tesadüf belki Hindistan hükümeti beklemeyi sevmiyor.

Hindistanlı kripto para kullanıcılarını başka zorluklar bekliyor mu?

hindistan & kripto para

WazirX’e yapılan ED bildirimi, bir kripto cüzdanından diğerine kripto transferlerinin yasallığını sorguladığından kripto ekosistemi için büyük bir zorluk teşkil ediyor. Daha önce, bankacılık yasağı sırasında, düzenleyici gözlemcinin yalnızca kullanıcıların banka hesaplarına para çekme işlemleriyle ilgili sorunları vardı, ancak mevcut bildirim potansiyel olarak tüm kripto ticaret ekosistemi için risk oluşturabilir. Bence bu durum WazirX’in kara para aklama soruşturmasına pek yardımcı olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Yada Hindistan hükümeti gerçekten burada ki potansiyel piyasayı fark etti ve bu işlemleri benimsemek için piyasayı tanımaya çalışıyor ve şeffaflığına güvenmek istiyor.

Hindistan’daki regülatörlerin ikilemi bu boğa sezonunda birkaç dönüş aldı. İlk olarak, yaklaşan parlamento oturumu sırasında olası bir kripto para faturasının listelendiğine dair söylentiler vardı, ancak kripto faturası muson oturumu için listelenen 17 faturada yer bulamadığı için bu tahmin tutmadı. Daha sonrasında ise, Hintli müşterilere hizmet sunan dövizlere %18 ek vergi uygulandığına dair raporlar hazırlamıştı.

Dünyanın dört bir yanındaki birçok ülke şu anda kripto para sektörünü kapsamlı bir şekilde düzenlemek için aktif olarak çalışıyor. Bazı ülkeler kriptoyu mevcut finans yasalarının altına koyarken diğerleri yeni kurallar geliştiriyor. Hintliler ayrıca hükümetin Yüksek Mahkeme sonrası Mart 2020’de Hindistan Merkez Bankası RBI tarafından uygulanan bankacılık yasağını bozan kararından büyük beklentileri vardı. WazirX’e yapılan ED bildirimi, düzenlemelerdeki belirsizliklere rağmen gelişen Hint kripto ekosisteminin ilerlemesini durdurabilir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook