FTX.US Kripto Türev Platformu LedgerX’i Satın Aldı: İşte Detaylar!

FTX-08.31-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

FTX’in ABD kolu olan FTX.US, Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem ticareti için LedgerX’i açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldı.

Sam Bankman-Fried’in kripto para borsası FTX’in Amerika Birleşik Devletleri merkezli iştiraki olan FTX.US, kripto türev platformu LedgerX’i açıklanmayan bir miktara satın aldığını duyurdu.

FTX.ABD’nin sahibi West Realm Shire Services, salı günü şirketin LedgerX’in ana şirketi Ledger Holdings’i satın almak için bir satış ve satın alma anlaşması yaptığını açıkladı. Ek olarak firma, anlaşmanın geleneksel kapanış koşullarından memnuniyet bekleyerek kapanmasının beklendiğini kaydetti.

Kurumsal Yatırımcılar da Kullanabilir!

LedgerX, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, Swap yürütme Tesisi ve Türevleri Takas Organizasyonu kapsamında düzenlenen dijital para vadeli işlem ve opsiyon borsasıdır. Ek olarak platform, perakende ve kurumsal yatırımcılar için kullanılabilir. Ancak tüm sözleşmelerin fiziksel olarak anlaşmasıyla kripto para vadeli işlemlerinde işlem yapmalarını sağlar.

bitcoin-ethereum-litecoin-1

Duyuruya göre, platform mevcut müşteri tabanına mevcut hizmetlerini sunmaya devam edeceğinden, satın almanın LedgerX’in operasyonları üzerinde maddi bir etkisi olmayacak. Anlaşmanın FTX sağlayacağı bildiriliyor. Kurumsal ve perakende yatırımcılara Bitcoin ve Ethereum ile ilgili opsiyon ve vadeli işlem sözleşmeleri sunma yeteneğine sahip. Ek olarak bu ABD spot ticaret hizmetlerini önemli ölçüde genişletmektedir.

FTX Verimi Arttırmak İstiyor!

FTX, “Teknolojik yeteneklerimizin, ürün portföyümüzün ve büyük bilançomuzun LedgerX ile entegrasyonunun, tüm ABD’li kripto para yatırımcılarına yenilikçi ürünler sunma yeteneğimizi artıracağına inanıyoruz.” dedi. Ayrıca, sektörün CFTC gibi düzenleyicilerle ilişkiler için çabalamanın çok önemli olduğunu da belirtti.

Şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto türev piyasasının şimdiye kadar “biraz yanlış anlaşılan bir alan” olduğunu söyledi. Ancak likidite ekleyerek ve genel olarak daha verimli hale getirerek kripto piyasalarını önemli ölçüde genişletme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Kısaca Kripto Türevleri Nedir?

Kripto türevleri kısaca bir işlemler bütününü temsil etmek için kullanılır. Bu işlemlere swaplar (değiş-tokuşlar), vadeli işlemler ve opsiyonlar dahildir. LedgerX şirketi de Kripto Para Türevleri platformu olarak yaygın kripto para birimlerine ve haber sonrası kuvvetle muhtemel bir şekilde FTX için de benzer türev opsiyonlarına yer verecek. LedgerX’in US lisansı olması, FTX’in ABD’deki varlığı için de son derece önemli.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster