Fiat Para Artık Güvenini Kaybetti! Barrick Gold CEO’su Açıkladı!

dolar88-sKem_cover-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Barrick Gold Corporation’ın Güney Afrikalı işadamı ve CEO’su Mark Bristow, geçenlerde bir röportajda “artık kimsenin fiat para birimlerine inanmadığını” açıkladı.

Bristow, dünyanın şu anda “pandemi krizinin nasıl yönetildiğinin öngörülemeyen ve gerçekleşmemiş zararlarının arkasına yatırımları nasıl konumlandıracağı” konusunda “mücadele ettiğini” söyledi.

Mark Bristow: ‘Herkes Alternatif Bulmakta Çaresiz’

Fiat para

Barrick Gold CEO’su Mark Bristow, küresel ekonomiyi, altının son zamanlardaki düşüşünü ve diğer yatırım türlerini tartışmak için bu hafta CNBC’nin “Squawk on the Street” programına katıldı. CNBC’den Carl Quintanilla ile konuşurken Bristow, altın piyasasının “uzun vadeli bir iş” olduğunu vurguladı. Ayrıca “altın fiyatının düştüğünü ve yükseldiğini ve mutlaka bu sırayla olmadığını” vurguladı.

Bristow, fiat para birimlerine ve dünya merkez bankalarının pandemi sırasında ekonomiyi nasıl ele aldığına karşı bir hoşnutsuzluk gösterdi. Barrick Gold CEO’su Quintanilla’ya kripto varlıklarının hayranı olmadığını ve CNBC’ye kripto para birimlerinin “daha düşük” olduğuna inandığını açıkladı.

Fiat Para Devri Bitiyor Ancak Altın Öyle Değil!

Fiat Para

20 Mayıs 2021’de Bristow, “Mad Money” yayın evi sahiplerine altının bu kadar kolay yaratılamayacağını söyledi. “Yapamayacağınız tek şey bu, kimsenin altın basamaması. Hâlâ kripto para üretebiliriz” dedi.

Pazartesi günü Quintanilla ile yaptığı röportajda Bristow, dijital varlıklardan hoşlanmadığını yineledi. Ancak insanların neden onlara ilgi duyduğunu merak ettiğini açıkladı.

Bristow, “Bu dünya, pandemi krizinin nasıl yönetildiğinin öngörülemeyen ve gerçekleşmemiş zararlarının ve küresel ekonomi üzerindeki etkisinin henüz gerçekleşmemiş olmasının arkasında yatırımları nasıl konumlandıracağıyla mücadele ediyor” dedi. Quintanilla kripto konusunu araştırdı ve Bristow, dijital varlıklar söz konusu olduğunda “altınla kıyaslanamaz” dedi.

Kripto Para’da Satın Aldığınız Şey Aslında Enerji

Energy

Barrick Gold yöneticisi, bir şeyin “kritik” olduğunu ve “sadece değer yaratamazsınız… ve kripto ile gerçekten satın aldığınız şeyin enerji olduğunu” açıkladı. Bristow, yatırımların nasıl konumlandırılacağı konusundaki küresel savaşın kripto benimsenmesine neden olduğuna yürekten inanıyor. Bristow, fiat para için olan güven eksikliğinin ana neden olduğunu belirterek şunları söyledi:

Artık kimse itibari para birimlerine inanmıyor ve herkes alternatif bulmak için çaresiz.

Altın için Alım Fırsatı Geldi!

Fiat Para

Bristow, son zamanlardaki değerli metallerdeki ani düşüş ile alakalı. Bunun bir satın alma fırsatı olduğunu düşünüyor. Bristow, gelişmekte olan ülkelerin dünya çapındaki birçok bölgeden çok daha fazla zarar gördüğünü düşünüyor.

Bristow, “Buradaki tüm sorun, herkesin anında tatmin istemesi. Herkes gelişmiş dünyalarda büyüdüğünü gördüğünüz zenginliğinizi nasıl depoladığınızla zaten ilgileniyor” dedi. Barrick Gold CEO’su, “Yükselen ve gelişen dünya ekonomileri zor durumda” dedi. Bristow ayrıca şunları söyledi:

Şüphesiz, bu bir satın alma fırsatıdır. Yatırımlarınızın yüzde 5’ine veya daha fazlasını altına yapmalısınız.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster