Bitcoin Pozitifken Altında 10 Yıllık Getiriler Negatif Duruyor!

Bitcoin-GOLD-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altın, Bitcoin açısından tüm zamanların en düşük seviyelerine geri döndü. Parite neredeyse her zaman diliminde yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratıyor.

Altın İçin Grafikler Olumsuz Gözüküyor

Salı günü itibariyle veriler XAU/USD’nin 2011’in aynı gününe göre düşük seviyeden işlem yaptığını gösterdi. Altının buna göre %3,7 daha düşük seviyeden işlem yaptığı görülüyor.

spot-altin-grafik

Altın ve yatırımcıları için kötü bir hafta oldu. Pazartesi günkü sert düşüş 2021’in çoğunu karakterize eden kayıpları pekiştirdi.

Yıla 1.941 dolardan başlayan XAU/USD, yazım sırasında 1.729 dolara kadar geriledi. Buna göre altında yıllık bazda %10,9’luk bir kayıp göze çarpıyor.

Daha uzun vadeli performans daha önce altını düşüşlerden kurtarmışken bu ay itibarıyla 10 yıllık bir hodl bile şüpheli bir yatırım olarak göze çarpıyor. 1 Ağustos 2011’de değerli metal 1.830 dolardan işlem görüyordu. Buna göre altın 2011 yılında ki bugüne göre %5.8 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyordu.

Bitcoin Üstünlüğü Sürüyor!

Bitcoin, dolar kazançları açısından sadece altını değil, her büyük emtiayı büyük ölçüde geride bıraktı. Ek olarak altına herhangi bir rekabet avantajı sağlamak için geri dönüş şansı göstermiyor.

FTX tarafından geçen hafta özetlenen verilere göre Bitcoin şuanda 21 ons altın değerinde.

BTC olarak fiyatlanan altın, salı günü itibariyle ons başına sadece 0.038 BTC ile zayıf görünüyor. Tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0.02746 BTC, BTC/USDT’nin nisan ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500 dolara ulaşmasıyla gerçekleşti.

Başka bir deyişle 1 BTC şimdi neredeyse 600 gram altın satın alıyor.

altin-btc
Bitcoin, Altına karşı güçlenmeye devam ediyor

Altın Bitcoin Yüzünden Düşmedi Açıklaması

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, altın endüstrisi üyeleri, aralarında Schiff Gold CEO’su Peter Schiff’in de bulunduğu değerli metali halka açık olarak savunan birkaç kişi arasındaydı.

Altının performansını makro piyasa faktörlerine göre suçlayan kötü şöhretli Bitcoin şüphecisi, tüm başarısı için Bitcoin’in asla onunla boy ölçüşemeyeceğini savundu.

“Bitcoin’in altın düşerken yükselmesi, altının yerini enflasyon hedgesi olarak aldığı anlamına gelmez.” dedi.

Altın, traderların Fed’in faiz oranlarını yükselterek enflasyonla başarılı bir şekilde mücadele edeceğini düşünmeleri nedeniyle düştü. Bitcoin dijital altın olmadığı için altın gibi işlem yapmıyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster