Bitcoin Bu Hamle İle Yükseliş Trendini Koruyabilir!

Bitcoin (BTC)

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin için 45.000 doların üzerine çıkılması lider kripto para birimi için önemli bir gelişme oldu. BTC ilk kez 11 haftanın en yüksek seviyesine yükseldi. Ayrıca 19 Mayıs’tan bu yana ilk kez günlük 200 SMA’sının üzerinde kapandı. Günlük uzun vadeli basit hareketli ortalama genellikle varlığın yükseliş trendi veya düşüş trendine girdiğini gösterir.

btc0810-1
Bitcoin günlük grafiği

Bitcoin İçin Sıradaki Hedef Hangi Seviyeler?

Ayı piyasası nihayet bitti mi? 2021 için boğasal bir döneme geri dönebilir miyiz? Bu tür soruları cevaplamak için henüz erken olsa da önümüzdeki hafta, piyasadaki durumunu sağlamlaştırabilecek kral parası için son derece önemlidir. Bitcoin yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %5 artışla 45.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin temmuz ayı sonlarında 30.000 dolardan sıçramasından sonra birkaç ayı trend çizgisini devre dışı bıraktı. Mayıs ATH’sinden itibaren uzayan üst eğimli trend çizgisi de 6 Ağustos’ta BTC’nin 42.000 dolara doğru yükselmesiyle tersine döndü. Ancak bazı işaretler Bitcoin‘in bir sonraki hedefi olan 48.000 dolara tırmanmadan önce geri çekilmeye hazır olduğunu gösteriyordu.

Göstergeler Neyi İfade Ediyor?

Alıcılar BTC’yi yüksek seviyelere çıkarmayı başarırken, Göreceli Güç Endeksi son birkaç gündür 72’nin üzerine çıkamadı. Bu ayı ayrışması, alıcıların bir sonraki BTC yükseliş döngüsünden önce güç kaybedebileceğini öne sürdü.

btcmacdrsi0810
BTC/USDT 4 saatlik grafiği

MACD’nin sinyal çizgisi, genellikle satış sinyali görevi gören hızlı hareket eden hattın üzerine geçmeye çalıştı. Geri çekilme durumunda, 44.000-44.300 dolar arasında herhangi bir yerde daha yüksek bir düşük oluşabilirken, 42.320 doların altındaki bir düşüş daha fazla geri çekilmeyi başlatacaktır. Bu olasılığı reddetmek için boğaların 46.500 doların üzerinde bir kapanış hedeflemesi gerekiyor.

Farklı Veriler Neyi Gösteriyor?

Burada, diğer birkaç ölçümün BTC hakkında söylediklerini not etmek de ilginç. Riskten korunma sözleşmelerinden alınan son verilere göre, BTC’nin yukarıda belirtilen aralığa düşme şansı yüksek. Bununla birlikte, Korku ve Açgözlülük Endeksi 71’de seyrederken, piyasada duyarlılık olumlu olmaya devam etti. Bunun anlamı, BTC için genel tablonun hala boğa olduğuydu. Ancak kısa vadeli bir düşüş olasılığı yüksekti.

BTC tüm önemli günlük 200-SMA’nın üzerinde kapansa da, alıcıların ivmesi tükeniyor gibiydi. 44.000-44.300 dolar seviyelerine doğru bir düzeltmenin BTC’nin 48.000 dolara tırmanmadan önce yükseliş trendini korumasını sağlayacaktır. Ancak yatırımcıların 42.320-42.000 doların altında bir kapanış konusunda temkinli olmaları gerekir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster