Ethereum Classic ve Bitcoin Cash Altcoin Fiyat Analizi

ethereum classic

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’deki ralli ile çoğu altcoin yatırımcılarını sevindirecek kazançlar sağladı. Aslında düzeltme başlamadan önce Bitcoin Cash ve Ethereum Classic de oldukça iyi ralliler yaşadılar. Ancak asıl önemli olan bu hareketleri sürdürüp sürdüremedikleridir.

Fiyat Ne Diyor?

Hem Bitcoin Cash hem de Ethereum Classic, 20 Temmuz’dan bu yana %40’tan fazla arttı. Her iki altcoin de Bitcoin‘in izinden gitti. Ancak fiyat yörüngeleri biraz farklıydı. ETC sadece 27 Temmuz’dan bu yana daha konsolide bir fiyat aralığı ve daha düşük volatilite sunmaya başladı. ETC o zamandan beri 12 saatlik grafikte beşten fazla kırmızı mum çubuğuna sahip olsa da BCH’de sadece iki tane var.

Günümüzdeki genel piyasa algısı, ekosistem merkezli gelişmeleri nedeniyle Ethereum Classic’e duyulan güvenlerden biri. Ancak, aynı yaklaşım ticaret hacimleri tarafından paylaşılmadı. ETC için daha fazla ticareti vurgulayan yüksek mum çubukları olsa da, geçen aya kıyasla BCH daha önemli ticaret hacimlerine sahipti.

BCH’nin 26 Temmuz’daki ticaret hacmi 24 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyede gerçekleşti.

BCH Nötr Görünüyor!

12 saatlik grafikte, ETC bu ralli sırasında aşırı alım bölgesine hiç girmedi. Oysa ki BCH yazım sırasında aşırı alıma geçti. Göreceli Güç Endeksi 71 seviyelerinde bulunuyor.

Bitcoin Cash’in 1 ağustostaki dört yıl dönümünde, fiyat açısından oldukça iyi görünüyordu. Buna karşılık, BCH için MVRV de bir artış yaşadı. Bu 12 mayıs’tan bu yana en yüksek değeri olarak gözüküyor. Oysa ki mayıs ayından temmuz sonuna kadar, varlığın MVRV’si negatifti. Bu sıçrama sonunda BCH sahiplerinin uzun bir süre sonra biraz kazanç sağlamaları anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, BCH için günlük aktif adreslerdeki düşüş, piyasada daha az yatırımcısı olduğu anlamına geliyordu. Aynı şekilde keskin bir düşüş de görüldü. Ayrıca, altcoinin hızı da bir düşüşe dikkat çekti. Bu da tek bir BCH belirtecinin birkaç gün öncesine göre günlük işlemlerde daha az kullanıldığı anlamına geliyordu.

Bitcoin Cash grafiklerde nötr görünse de, herhangi bir hamle yapmadan önce beklemek en iyisidir.

BCH
MVRV-BCH altcoin grafiği

Ethereum Classic, ikinci çeyreğin birkaç yıldız kazananlarından biriydi. Ancak, son ralli sırasında ETC, Bitcoin Cash de dahil olmak üzere diğer altcoinler tarafından görülenler kadar yüksek kazançlar kaydedemedi. Aksine, ağ açısından ETC iyi bir yerde görünüyor.

Ethereum Classic, Temmuz 2020’nin sonlarına doğru geliştirme faaliyetinde sürekli bir büyüme gördü. Yazının yazıldığı tarihte, geliştirme faaliyeti 30 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyede gerçekleşti. Ayrıca ETC, 17 Temmuz’dan bu yana en yüksek değeri okuyan ağırlıklı duyarlılığıyla iyi bir grafik sundu.

etc

ETC ve BCH Güçlü Görünüyor!

BCH fiyat kazançları açısından daha güçlü görünürken, ETC daha güçlü ağ etkinliğine sahip görünüyordu. Bununla birlikte, her iki kripto da son 24 saatlik yüksek işlem hacimleriyle dikkat çekiyor.

Aslında, hem BCH hem de ETC, Cardano, Polkadot ve Binance Coin gibi yüksek sırada yer alan altcoinler de daha yüksek hacimlere sahipti.

BCHETC
Son 24 saatteki hacim kıyaslaması
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster