Cardano Kurucusu Ethereum Classic Yönetiminde!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum Classic’in Magneto hard fork mainnet lansmanı öncesinde, ağın gelişiminin arkasındaki kooperatif bazı önemli değişiklikler yaptı. Kuruluş kısa bir süre önce Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’ı yönetim kurulu üyesi olarak dahil etme kararını açıkladı.

Neden Hoskinson?

charles hoskinson
Hoskinson, Ethereum blockchain’inin kurucu ortağıydı ve 2016’daki hard forktan bu yana Ethereum Classic’in güçlü bir destekçisi oldu.

Hoskinson, Digital Currency CEO’su Barry Silbert ve ETC emektarı Cody Burns gibi önceden var olan üyelerin arasına katıldı. Daha önce 2018 yılında ETC Co-operative’in ilk danışma kurulu üyesi olarak görev yapmıştı. ETCC tarafından yayınlanan bir açıklamada şu ifadelere yer verildi: Chales’in ETC ekosistemine 2016’ya kadar verdiği uzun süreli destek göz önüne alındığında, ETC topluluğunda çok az tanıtıma ihtiyacı var. IOHK’un ilk taahhütlerini DAO çatalı ve ETC’nin doğumundan hemen sonra ortaya koydu.

IOHK kurucu ortağı, 2016’daki doğumundan bu yana ETC’nin yolculuğunun ayrılmaz bir parçası olmuştur. Protokolün ilk taahhütleri bile, DAO hard fork’u gerçekleştikten hemen sonra Hoskinson tarafından kaleme alındı ve “güvenlik, sürdürülebilirlik ve istikrar” canlılığını ortaya koydu.

ETC topluluğunu heyecanlandıran gelişmeler yaşanıyor.

Cardano Geliştirme Ekibiyle Çalışıldı!

Hoskinson’ın beyni olarak tabir edebileceğimiz Cardano’nun arkasındaki geliştirme ekibi, 2017’de özellikle ETC topluluğu için bir müşteri inşa eden ve onunla ilişkili mitleri ortadan kaldıran Grothendieck ekibi olarak bilinen bir dev ekip kurdu. Mantis müşterisi, ağa önemli entegrasyonlar ve işlevler getirmek ve çağdaşlarıyla eşit hale getirilmek için inşa edildi.

Müşteri ETC topluluğuna teslim edildikten kısa bir süre sonra devre dışı bırakılırken, 2020’nin sonlarında IOHK tarafından hayata döndürüldü. Yeni Mentis, ağa “rakipsiz düzeyde güvence, güvenlik ve kullanılabilirlik” sağlamak için inşa edildi.

Bu, ağa yapılan tekrarlayan %51’lik saldırıların mevcut ve potansiyel yatırımcılar nezdinde güvensiz ve riskli hale getirilmesinden sonra hasar kontrolü görevi gördü. Bu güvenlik açığı, ETC’nin benzer Ethereum Proof of Stake’ine kayıyor olsa bile, iş kanıtı konsensüsüne olan bağlılığından kaynaklandı.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook