Bitcoin Konusunda Bank Of America El Salvadoru Destekliyor!

bank-of-america

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin yasal para birimi olarak benimsenmesi, Bank Of America tarafından destekleniyor. Bank Of America faydaları şu şekilde özetledi…

Bitcoin için Destek Büyük Yerden Geldi!

Bitcoin

Bank Of America fırsatları şu şekilde özetledi. Fırsatlar arasında düşük maliyetli havaleler, finansal dijitalleşme, daha fazla seçenek ve yabancı şirketlerden daha fazla yatırım yer alıyor.

Bank of America, Bitcoin’in Yasal Para Olarak El Salvador’a Getirdiği Fırsatları Öne Çıkarıyor

bitcoin

Bank of America (BOA), geçen hafta yayınlanan bir raporda. Bitcoin’i yasal para olarak benimsemenin El Salvador’daki bazı potansiyel faydalarını özetledi.

Latin Amerikalı stratejist Claudio Irigoyen de dahil olmak üzere analistler, “Piyasa bu konuda aşırı karamsardı ve bu faydalar kuşkusuz henüz belirsiz olsa bile lehte herhangi bir argümanı görmezden geliyor” dedi.

İlk olarak, rapor ayrıntıları:

“Bitcoin, sınır ötesi transfer için bir aracı olarak kullanılabilir.  Havaleler için Bitcoin kullanmak, geleneksel havale kanallarına kıyasla işlem maliyetlerini potansiyel olarak azaltabilir.”

Bank of America analistleri ayrıca, Bitcoin ve dolar arasındaki dönüşümlerin “otomatik olarak gerçekleşmesi” durumunda Bitcoin’in oynaklığının azaltılabileceğini belirtti.

Bitcoin Kıtalar Arası Transferlerde Etkili Olabilir

Mali aracılar daha az havale ücreti alacak ve alıcılara daha fazla harcanabilir gelir bırakacaktır. Ancak Bank of America, “Bitcoin işlem ücretlerinin geleneksel havale kanallarıyla nasıl karşılaştırılacağı belirsiz” uyarısında bulundu.

İkinci olarak, Bank of America raporu, “El Salvador’daki yetişkin nüfusun %70’inden fazlasının bir banka hesabına sahip olmadığı” için “finansal dijitalleşmenin” başka bir fayda olabileceğini açıklıyor. Analistler, “Bitcoin aracılığıyla elektronik ödemelere erişimin demokratikleştirilmesinin ilerici bir dokunuşa sahip olduğunu” vurguladılar.

Buna ek olarak, Bitcoin’i yasal para olarak benimsemek, “tüketicilere daha fazla seçenek sunmaktır”, Bank of America analistleri şunları detaylandırdı:

“İşletmelerin, uygun teknolojik altyapıya sahip oldukları sürece. Bitcoin’i ödeme şekli olarak kabul etmeye yasal olarak bağlı olacaklarının zorlayıcı olduğu fikrine katılmıyoruz.”

Ayrıca, ödemelerin hükümetin elektronik cüzdanı Chivo kullanılarak otomatik olarak dolara çevrilebileceğini açıkladılar.

Bitcoin Yabancı Yatırımcının Anahtarı!

Bitcoin

Son olarak rapor, BTC benimsemenin Strike. BTC madencileri ve ATM üreticileri gibi El Salvador’a doğrudan yabancı yatırım (FDI) akışları getirebileceğini söyledi. En az iki kripto ATM şirketi, El Salvador’da kripto para ATM’leri kurma planlarını duyurdu. Bunlar Chainbytes ve Athena Bitcoin.

Bank of America, bazı faydalar görmesine rağmen, büyük ölçüde kripto para biriminin yüksek oynaklığı nedeniyle. Bitcoin’i El Salvador’da yasal para olarak benimsemenin genel olarak olumsuz olduğuna inanıyor. Analistler, son derece değişken bir varlıkla insanların vergi ödemesine izin vermenin özellikle endişe verici olduğunu açıkladı. Fiyat düşerse gelirlerde keskin düşüşlere yol açabileceği konusunda uyardı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster