Eski SEC Başkanı Jay Clayton, Fireblocks için Çalışacak

fireblocks-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Eski Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, Fireblocks kurumuna danışman olarak alındı. Clayton, 2 milyar dolarlık İsrail merkezli bir kripto para saklama şirketi olan Fireblocks’ta danışman kurulu olacak.

Fireblocks Büyümeye Devam Ediyor

clayton

Özgeçmişindeki ilk kripto kurumu olacak olan Fireblocks’da Clayton; firmaya ABD ve yurtdışında değişen yasal düzenlemelere rehberlik edecek. Hızla büyüyen firma için genel güvenlik duruşunu geliştirilmesine yardımcı olacak. Bunun yanı sıra Jay Clayton Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunan One River şirketinde de çalışmaktadır.

Şirket müşteri sayısını; kripto para ve geleneksel finans kurumları gibi sektörler içerisinde birkaç ay süreyle 100 müşteriden 500’e çıkardı.  2019 yılında faaliyete geçmesinden bu yana Fireblocks; 1 trilyon doların üzerinde kripto para koruyuculuğu olarak görev yaptı. Buna ek olarak; Fireblocks’un büyük kurumlara odaklanmasıyla, Clayton’un, büyüyen kripto sektörüne karşı muhafazakar bir duruş sergilemişti. Yaptığı konuşmada ise;

“Sistemdeki sürtüşmeleri ortadan kaldırmak için blok zinciri ve diğer teknolojileri kullanma konusunda son derece istekliyim. Blok zinciri teknolojisi ile finans ekosistemimizi birleştirdiğimizde, daha iyi ve daha güvenli bir nakil sağlamış olacağız.” dedi.

Fireblocks’un büyümesindeki en büyük etkenler arasında; ekosistemin genel olarak olgunlaşması ve Bitcoin fiyatının 64.000 doların üzerine ulaşması olarak görülüyor.

Bitcoin, Coin Otağ verilerine göre yazının yazıldığı anda 44.600 dolardan işlem görmekte.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster