Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin Fiyatı Bu Modele Göre Yeni Zirveler Oluşturabilir

  Bitcoin Fiyatı Bu Modele Göre Yeni Zirveler Oluşturabilir

  -

  “Bitcoin Bubble Index” bu yıl başka bir BTC fiyatı zirvesinin geleceğini belirtiyor.

  Yeni verilere göre BTC bu yıl iki fiyat zirvesi görecek.

  Yatırım firması Capriole’un CEO’su Charles Edwards’a göre 2021’in 2013 çift üst boğa döngüsüne önemli bir benzerliği var.

  Bitcoin İkinci Zirveye Hazırlanıyor

  BTC için 2021 boğa koşusunun 2013 veya 2017 gibi olup olmadığı konusu yatırımcıları ikiye böldü.

  Bir metrik, gerçekleşmemiş kar ve zarara (UP&L) bakmak için basit bir yanıt oluşturabilir. Edwards’a göre, 2021 yılı 2013 gibi kripto para karlılığı sonuçları üretebilir.

  “Önceki döngülerde, sıçramalar hiçbir zaman gerçekleşmemiş kar ve zararı 0,5’in üzerinde tutamadı. Sadece 2013’te ve bugün bunu başardı.”

  bitcoin-08.19
  Bitcoin gerçekleşmemiş kar ve zarar grafiği

  Böyle bir bakış açısı, bu yıl ortalama 100.000 dolar veya daha yüksek BTC/USDT gerektiren popüler stok-akış fiyat modelini daha da barındırıyor. Yaratıcısı PlanB, daha önce BTC için “en kötü senaryo” olarak yıl sonu minimum 135.000 dolar tahminini paylaşmıştı.

  Bubble Index Bu Yıl İçin İki Fiyat Zirvesi Hedefliyor!

  BTC Bubble Index de aynı şekilde bu yıl iki fazlı bir fiyat zirvesini tasvir ediyor.

  Bu bağlamda, Bubble Endeksi 14 Nisan’da 119 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden ulaştı. BTC/USDT tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 64.500 dolara ulaştı. Şu anda, BTC’nin 44.500 dolardan işlem görmesiyle neredeyse üsttekiyle aynı olan 110’u ölçüyor.

  bitcoin-bubble-index
  Bitcoin Bubble Index ve BTC/USD grafiği

  Mayıs ayında, BTC 29.000 dolarlık düşük seviyelerde seyrederken, zincir üzerindeki analiz firması Glassnode’un verileri de aynı şekilde 2013’ü taklit eden bu yıla işaret etti.

  Bitcoin Kritik Destek Seviyesinde İşlem Görüyor

  Lider kripto para birimi yazım sırasında 44.650 dolar seviyelerinden işlem görüyor. 47.000 dolar seviyelerini iki kez test eden BTC boğaların yeterince güçlenememesi ile bir düzeltme yaşadı.

  Şuan 21 temmuzdan bu yana gelen yükseliş trendinin üzerinde bulunuyor. Bu seviyelerden düşüşün devam etmesi ile 42.500 dolar seviyeleri görülebilir. Düşüşün devam etmesi halinde ise kritik destek seviyesi olan 40.500 dolar seviyesi test edilebilir.

  BTC-USDT-08.19
  Bitcoin 4 saatlik grafiği

  Yukarı yönlü hareketlerde ise sırasıyla 45.000 ve 46.500 dolar seviyeleri takip edilmelidir.

  Ek olarak lider altcoin Ethereum ise kritik destek seviyesi olan 2950 dolar seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler