Enjin (ENJ) Yorum Analizi: Metaverse Yükselişi Sürecek Mi?

ENJ-COIN-forest

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Enjin (ENJ) coin Metaverse hype’ından sonra şiddetli yükseliş yaşayan bir altcoin. Son yükseliş dalgasında adından sıkça söz ettiren ENJ coin için analiz yorumları neler söylemekte? Yükseliş trendi kırıldı mı? Boğa formasyonu mu oluşacak? Beraber yorumlayalım…

ENJ Coin Genel Yorum Analiz

Enj

ENJ coinin genel yorum analizine bakacak olursak son yükseliş dalgasını net şekilde görebiliyoruz. Bu yükseliş dalgasından önce sol tarafta Mayıs çöküşü yer alıyor. Bu süreçten sonra her altcoin gibi yatay dip seyrinden sonra Metaverse hype’ı sayesinde eski tepesini test etmiş ENJ coin. Peki daha yolu var mı?

Analizimizde iki önemli bölgeyi sizlere vurguladık. Bu iki önemli bölgeden bir tanesi majör direnç hattı olarak karşımıza çıkmakta. Yükseliş dalgasının sonu olarakta gözüken bu direnç hattı ENJ coinin önündeki en büyük engel.

Öte yandan gözüken birde majör destek hattımız bulunmakta. ENJ coin bu iki önemli bölgenin arasında hareketlerine zigzag şeklinde devam edebilir. Temel olarak iki bölgeden birinin kırılımı ana yönü bize tayin edecektir. Farklı bir açıdan incelememiz gerekirse ise ENJ coinde bir boğa formasyonu oluşabilir. Daha ayrıntılı inceleyelim.

ENJ Coin Teknik Analiz Yorumu

Enj

ENJ coin teknik analizini yorumlamak istersek önümüze belirgin bir formasyon çıkıyor. Bu formasyonun adı fincan kulp formasyonudur. Grafikte henüz formasyonun kulp tarafı gerçekleşmemiş olduğundan anlatılanlar farazi kabul edilmelidir. Yani fiyat hareketinin bu formasyonu oluşturması için öncelikle majör destek hattını test etmesi gerekli. Bu hareketten sonra tepe seviyesini aşmasını beklediğimiz ENJ coin için formasyon hedefi ise $5.3 seviyesidir. Grafik üzerine çizdiğimiz senaryo tamamen hayal ürünüdür.

ENJ Coin Kısa Vade Yorum

Enj4h

Kısa vadede teknik analizimizi yorumluyoruz. Fiyat yükselen trendi kırmış durumda fakat bizi majör bir destek hattı bekliyor. Düşüncemize göre fiyat hareketi bu bölgeyi test ettikten sonra üst dirence ilerlemeli. Yine de olası bir destek kırılımında anlık destek seviyemizi sizin için işaretledik.

Piyasanın durumu bu senaryo için oldukça önemlidir.

ENJ Coin Destek ve Dirençler

Güçlü Direnç $3.6 – $3.4
Güçlü Destek $2.9 – $2.6
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster