Enjin Coin (ENJ) İçin Düşen Trend Kırıldı? Hedef Neresi?

analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Enjin Coin (ENJ) tarafında düşen trendin kırılımını görmek mümkün. Trend kırılımı sonrası retest tamamlanması için fiyatın düşen trend üzerinde kalması lazım. Düşen trend üzerinde kalınması durumunda altcoin yükseliş için kendisine yer arayacaktır.

Orta Vadeli Düşen Trend Kırılımı ve Retesti Görünüyor!

Enjin Coin 02.12 1

Enjin Coin retestini düşen trend altında veya üstünde yapmadan işleme girilmemesi gerekir. Trendin üzerinde günlük kapanış gelmesi olumlu yönde fiyat hareketleri sergilemesine sebep olacaktır.

Trend üzerinde gerçekleşecek günlük kapanış ile altcoinin 2.041 – 2.157 direnç aralığına doğru yükselişini söylemek mümkün. Bu ret yenilen direnç aralığının üzerinde oluşacak fiyat hareketleri ve alımın artması durumunda 2.521 dolar seviyesi direnç olarak çalışacaktır. Direncin desteğe dönüştüğü durumda ise 2.769 – 2.867 dolar aralığındaki direnç bölgesi denenmek istenecektir. Günlük kapanışın trend altında kalması durumunda altcoin 1.493 dolar desteğine doğru sert bir düşüş gerçekleştirebilir. Bu bölgenin satışlara dayanamaması durumunda 1.180 desteğine doğru geri çekilme yaşanabilir.

Destek noktaları: 1.493 – 1.180

Direnç noktaları: 2.041 – 2.157 – 2.521 – 2.769 – 2.867

Enjin Coin Önemli Seviyeler Nereler?

Enjin Coin 02.12 2

4 saatlik grafikte baktığımızda düşen trend bölgesine yaklaşılmış olduğunu fakat kırılımının gerçekleştirilemediğini söylemek mümkün. Düşen trend bölgesinden gelen satış baskısı sonrası altcoin yükselen trendin de altına düştü.

Satışların devamının gelmesi durumunda altcoin 1.700 dolar destek seviyelerine kadar düşmeye devam edebilir. Desteğin dirence dönüştüğü durumda ise fiyat tarafında 1.543 desteğine kadar geri çekilme yaşanması muhtemel. Yükselen trendin içine tekrar girilmesinin söz konusu olması için 1.897 direncinin aşılması gerekmektedir. Yükselen trendin içerisinde boğaların baskılaması durumunda altcoin düşen trendi yukarı yönlü kırmaya çalışacaktır. Trend kırılımı sonrası 2.173 dolar seviyesinde üzerinde gerçekleşecek fiyat hareketleri altcoin için yükseliş belirtisidir.

Destek noktaları: 1.700 – 1.543

Direnç noktaları:  1.897 – 2.173

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster