Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 1 Doların Altına Düşecek mi?

Cardano-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Sadece Cardano (ADA) için değil, genel kripto piyasasında ayılar sürekli olarak hakimiyeti eline almaya çalışıyor. Piyasa, son birkaç gündür aşağı yönlü bir hareket sergilemeye devam ediyor. Cardano özelinde bahsedersek, sürekli düşüşün bir sonucu olarak fiyat 1,05 dolar seviyesine geriledi. Önümüzdeki saatlerde de fiyatlarda daha fazla düşüş yaşanması bekleniyor. Cardano (ADA) için destek seviyesi neresi? 1 doların altına düşecek mi? İnceleyelim.

Cardano 1 Doların Altına Düşecek mi?

Cardano -02.12-1

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana düşüş yaşayan ADA, neredeyse yüzde 66’lık bir düşüş kaydetti. Geçen sene Bitcoin fiyatının 28 bin dolara düşmesinden kaynaklı olarak piyasada büyük çöküşler meydana gelmişti ve ADA, o zamanki dip seviyesinden daha da aşağı bir iğne attı. Yatırımcılarını üzmesinin yanı sıra, yavaş hareketler sergilemesi de olumsuz yönlerinden birisi. Grafiğimizde olası senaryoyu yeşil okla gösterdik. Ancak bu grafikte, Fed‘in faiz kararının ne olacağı bilinmediği için o etkeni dahil etmedik. Şu an itibariyle düşünecek olduğumuzda ADA’nın 1 doların altına düşerek 0,95 dolar seviyelerine gerilemesi oldukça olası görünüyor.

Bollinger bantlarının daralmaya başladığını görüyoruz. Bu bizim için olumlu bir haber olabilir. Ancak bu olumlu senaryonun gerçekleşmesi için oynaklığın azalması ve düşüşün devam etmesi gerekiyor. Orta banttaki desteği de kıran ADA, alt banda doğru yol almaya devam ediyor. Düşüş yaşandığı sırada alt bandın da aşağı sarkacağını düşünürsek, fiyat 0,90 dolarlara kadar inebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Cardano -02.12-2

Destek seviyelerinden önce RSI kısmına baktığımızda, günlük ölçekte 42,85 seviyelerine gerilediğini görüyoruz. Aşırı satım bölgelerine ilerlediği için ayıların baskınlığı artıyor.

Fibonacci göstergesinde destek ve direnç seviyelerine baktığımızda, yukarıda Bollinger üzerinde bahsederken söylediğimiz gibi 0,90 dolar seviyesi güçlü destek bölgesi görevi görüyor. Geçtiğimiz günlerde ise 1,22 dolar seviyesindeki direnci kırmaya çalışmış ancak ret yediği için düşüşe geçmiş. Bu bölgeyi tekrar denediğinde kırma şansı oldukça yüksek görünüyor. Ardından 1,46 dolar seviyesinde de dirençle karşılaşacak ancak kırılım çok mümkün olmayabilir. Cardano fiyatının şu an itibariyle ilk dirence ulaşması için yaklaşık olarak yüzde 15 yükselmesi gerekiyor. İkinci direnç için yüzde 38 yükselmesi gerekmekte. Piyasa değerini göz önünde bulundurduğumuzda, piyasadan bağımsız olarak bu hareketi yapması için 13 milyar dolardan fazla bir piyasa değerini kendi üzerine koyması gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster